Trenčianský Štandard

Matka prežila desivú noc. Chcel ju zabiť jej syn

Pohotovostná motorizovaná jednotka. Foto: Michal Večeřa

PARTIZÁNSKE – V prípade dokázania viny hrozí obvinenému trest odňatia slobody na 6 mesiacov až 3 roky.

Polícia v Partizánskom zadržala agresívneho muža, ktorý sa vyhrážal smrťou svojej matke. O prípade informovala Katarína Kuzmová z Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Trenčíne.

Doterajšie vyšetrovanie ukázalo, že muž sa vo večerných hodinách v rodinnom dome najskôr slovne vyhrážal matke fyzickou likvidáciou. Vystrašenej žene údajne povedal, že ju zabije a že s ňou už nevie vydržať. V hneve na matku kričal, že má na ňu nachystané metrové palice a boxerské rukavice. Matke sa neštítil aj vulgárne nadávať.

Žena sa zo strachu pred páchateľom schovala a zamkla vo svojej izbe. Verbálne útoky jej syna však pokračovali až do nasledujúceho rána. Z toho dôvodu žena v obave o svoj život a zdravie kontaktovala políciu.

Polícia po príchode na miesto páchateľa obmedzila na osobnej slobode a vykonala dychovú skúšku, ktorá sa skončila s výsledkom 0,92 mg/l, čo je v prepočte 1,92 promile alkoholu. Následne muža umiestnili v cele policajného zaistenia.

Poverený príslušník Obvodného oddelenia PZ Partizánske muža zadržal a vykonal s ním potrebné procesné úkony.

Na základe zisteného skutkového stavu veci polícia v Partizánskom obvinila 40-ročného muža z prečinu Nebezpečné vyhrážanie. Zároveň spracovala podnet na jeho väzobné trestné stíhanie.

Lukáš Dedík
Ďalšie články