Trenčianský Štandard

Trenčanom pribudla do vitríny trofej z majstrovstiev Slovenska

Víťazná radosť trenčianskych mladíkov Zdroj : FBK AS Trenčín

TRENČÍN – Mladší žiaci červeného tímu florbalistov FBK AS Trenčín získali bronzové medaily na majstrovstvách Slovenska.

Po medailovej žatve oboch tímov dorastencov si cenný kov pripísali aj mladší žiaci. Do turnaja sme išli so 17 hráčmi a 3 brankármi, keď sme do poslednej chvíle nevedeli, či turnaj absolvuje naša brankárska jednotka.

„Skupinu som považoval za prijateľnú a dali sme si neľahký cieľ skončiť na prvých dvoch priečkach. No darilo sa nám viac než dobre, všetky zápasy sme dokázali vyhrať a ja som mohol do zápasov zapájať všetkých hráčov a sledovať tak nielen hru tímu, ale aj aktuálnu formu jednotlivcov,“ prezradil pre Trenčiansky Štandard tréner Lukáš Kuzl, ktorý mal počas sezóny na starosti niekoľko mládežníckych kategórií.

Úvodnú A – skupinu prešli naši mladí florbalisti bez porážky. Najprv porazili Sniper Bratislava 11:6, Tsunami Záhorská Bystrica 15:6 a posledný zápas skupiny Fbk Quickball Levoča 7:1.

V osemfinále to bola už viac vyrovnanejšia partia. Trenčania napokon dotiahli zápas do víťazného konca a s výsledkom 4:2 si poradili s Floorbal Academy Trnava.

Štvrťfinále už ukazovalo, že ide naozaj do tuhého. Nakoniec sa po víťazstve 3:2 nad FBC Grasshoppers UNIZA Žilina išlo do bojov o medaily.

„V semifinále nás čakal podľa mňa neskorší zaslúžený víťaz turnaja Partizánske. Oslabený o dvoch hráčov z prvej formácie a po skorých inkasovaných dvoch góloch som sa rozhodol nasadiť do hry všetkých hráčov. Tí nesklamali a aj napriek prehre som bol s predvedenou hrou a výsledkom spokojný,“ zhodnotil semifinále Kuzl.

O tretie miesto s mestským rivalom

O bronz si to rozdali dva trenčianske celky. Ako vždy, aj toto derby bolo vybičované. Po prvej tretine to medzi AS Trenčín a 1. FBC Trenčín bolo vyrovnané 1:1. V druhej časti dokonca diváci nevideli ani gól. Až v záverečnej tretej časti prišiel zo strany AS väčší tlak. Päť vstrelených gólov a jednoznačná prevaha znamenala, že si domáci odniesli bronzovú medailu.

„Chlapci výborne napádali a kombinovali v útočnej fáze hry. Brankár nás podržal a môžem povedať, že na ihrisku sme dominovali od úvodných sekúnd. Prvý inkasovaný gól do našej brány nás ešte viac nakopol a my sme dokráčali k víťazstvu 6:2 a vytúženej medaile,“ dodal na záver tréner bronzového tímu.

Rasťo Harakal
Ďalšie články