Trenčianský Štandard

VIDEO: Dano Heriban zostane v ich srdciach. Slová občanov Hornej Dolnej vháňajú slzy do očí

Horná Dolná alias Nová Lehota. Foto: Ľ. Chochula

NOVÁ LEHOTA – Nečakaná smrť obľúbeného herca Daniela Heribana zasiahla občanov obce Nová Lehota (okres Nové Mesto nad Váhom), kde niekoľko rokov natáčali populárny komediálny seriál Horná Dolná.

Každý, koho sme v obci stretli, neveriacky krútil hlavou, že Brmbalík navždy opustil tento svet. Len ťažko hľadali slová a niektorí mali slzy na krajíčku. „Je mi do plaču. Ráno mi volal kamarát z Trenčína, že či viem, čo sa stalo. Keď som sa to dozvedel, bol to šok. Pomyslel som si, že to nemôže byť pravda – veď bol ešte taký mladý. Žiaľ, je to pravda. Pán Heriban bol slušný človek. K miestnym občanom sa správal priateľsky, nemal žiadne maniere. Budeme na neho spomínať s úctou,“ uviedol pre Trenčiansky Štandard 72-ročný Ján Osuský, rodák z Novej Lehoty.

Jeho kamarát Peter Lukáč si takisto zahral v komparze a okrem toho úzko spolupracoval s tvorcami seriálu. „Keď niečo potrebovali požičať, vedeli, že v mojom dome majú vždy dvere otvorené. Napríklad tri roky sa u mňa napájali na elektrickú energiu,“ prezradil pre Trenčiansky Štandard 69-ročný Peter Lukáč, ktorý žije v Novej Lehote 12 rokov.

„S celým televíznym štábom a všetkými hercami som vychádzal veľmi dobre. S nikým som nemal problém. Počas natáčania bola niekedy príležitosť sa s Brmbalíkom trochu porozprávať. Pán Heriban bol veľmi dobrý chlap, rozumeli sme si, mal skvelé nápady. Je mi to veľmi ľúto. Mám syna v rovnakom veku. Neviem si predstaviť, že by aj on odišiel taký mladý. Pán Heriban zostane v našich srdciach,“ dodal Peter Lukáč.

Hornú Dolnú nakrúcali v Novej Lehote do mája minulého roka. Seriál preslávil malú dedinu po celom Slovensku. Správa o úmrtí herca zasiahla aj starostku obce. „Bolestne sa nás dotkla nečakaná smutná správa o náhlom skone pána Heribana. Jeho prežitý život nech ostane vždy vzácnym príkladom a povzbudením. Dovoľujem si v mene svojom i celej obce vysloviť pozostalým a celej smútiacej rodine svoje pocity hlbokej a úprimnej sústrasti nad úmrtím vzácneho človeka, s ktorým nás viazali dobré priateľské vzťahy. Spomienku na spolu prežité chvíle si navždy zachováme. Česť jeho pamiatke,“ vyjadrila sa starostka Novej Lehoty Dominika Plačková Uhrinová.

Ľubomír Chochula
Ďalšie články