Trenčianský Štandard

Pre koncert kapely Rammstein hrozí kolaps dopravy! Mesto vydalo odporúčania

Mesto priznalo obavy: Pre koncert kapely Rammstein hrozí kolaps dopravy. Foto: Vivien/Roman Hanc/TASR

TRENČÍN – Trenčianska radnica zverejnila informácie súvisiace s dopravnou situáciou v meste a okolí v čase koncertu nemeckej skupiny Rammstein.

Návštevníkom odporúča využiť verejnú dopravu. Ak plánujú pricestovať autom, treba tak urobiť minimálne niekoľko hodín pred začiatkom. Situáciu skomplikovala aj uzávera a rekonštrukcia mosta na ceste I/9.

„Mesto Trenčín, žiaľ, podľa platnej legislatívy, nevie zaviesť špeciálne opatrenia na infraštruktúre štátu či župy. Na cesty I., II. a III. triedy nevieme uskutočniť ani jednoduché úpravy jazdných pruhov v križovatkách,“ uviedla radnica na svojom webe.

Polícia plánuje nasadiť všetky sily a prostriedky s cieľom zaručiť bezpečnosť a plynulosť ciest. „Organizátor koncertu sa prenosným dopravným značením bude snažiť dopravu rozptýliť už od Piešťan na viacero ciest – podobne ako je to pri festivaloch Pohoda a Grape. Obyvatelia mesta a priľahlých obcí musia v deň koncertu počítať s rozsiahlymi popoludňajšími kolónami,“ upozornil vedúci Útvaru mobility MsÚ Trenčín Róbert Hartmann.

Radnica zároveň zverejnila informácie o riadení dopravy z rôznych smerov:

„Vodiči prichádzajúci od Bratislavy a Nitry

  • budú priebežne usmerňovaní k parkovacím plochám už v križovatke diaľnica D 1 / Lúka (exit 95), následne po ceste II/507 k Trenčianskym Stankovciam a po ceste I/9 k obci Veľké Bierovce.

Vodiči prichádzajúci zo stredného Slovenska (BB, ZV)

  • budú vedení po ceste I/9 k Veľkým Bierovciam a následne k parkovacím plochám vyčleneným ku koncertu.

Vodiči zo severu Slovenska (ZA kraj), z východu Slovenska (PO, KE kraj), z Českej republiky (Moravy) a Poľska 

  • budú smerovaní do križovatky D1/Nové Mesto nad Váhom (exit 106), následne po cestách II/515 a II/507 do Trenčianskych Stankoviec a po ceste I/9 do obce Veľké Bierovce. 

Parkovisko na letisku

  • otvoria 14. júna o 9:00,
  • zatvoria 15. júna o 6:00.

Vstup na parkovisko na letisku

  • zo strany Opatoviec,
  • bude riadne vyznačený dopravným značením a informačnými tabuľkami.

Platené parkovisko vedľa letiska

  • bude podmienené platnou parkovacou vstupenkou, ktorú nebude možné zakúpiť na mieste podujatia.“

Mesto pripomenulo, že autobusový dopravca Slovak Lines zabezpečuje priame spojenie medzi Bratislavou a letiskom Trenčín so zastávkou v Trnave.

Lukáš Dedík
Ďalšie články