Trenčianský Štandard

Pri Trenčíne havarovalo lietadlo. Na mieste sú mŕtvi

Lietadlo typu OK-ZZK. Foto: Lietadla.com

TRENČÍN – Pri obci Trenčianske Stankovce v okrese Trenčín havarovalo v stredu malé motorové lietadlo, nehodu neprežili štyria ľudia. TASR o tom informoval lekár Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Martin Balko.

Hasiči po príchode na miesto udalosti zistili, že v lietadle sa nachádzajú štyri osoby bez známok života. Podľa hovorcu Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trenčíne Mariána Petríka k nešťastiu došlo krátko pred 14:45, na mieste zasahuje 11 profesionálnych hasičov z Trenčína s tromi kusmi techniky.

„Ministerstvo dopravy vyjadruje úprimnú sústrasť pozostalým. Naši kolegovia z Leteckého a námorného vyšetrovacieho útvaru sú pripravení poskytnúť plnú súčinnosť pri vyšetrovaní tejto udalosti,“ uviedol pre TASR riaditeľ odboru komunikácie rezortu dopravy Ivan Rudolf s tým, že až do vyšetrenia nebudú poskytovať žiadne podrobnejšie informácie.​

Nemenovaný zdroj pre Trenčiansky Štandard uviedol, že lietadlo typu OK-ZZK patrilo bratislavskej leteckej škole, ktorá má pobočku aj na trenčianskom letisku. Svedok nehody objasnil, že lietadlo spadlo v takzvanej vývrtke, čo pripomína pád listu na zem.

(tasr, lud)

Lukáš Dedík
Ďalšie články