Trenčianský Štandard

Trenčiansky luh a park dostanú novú tvár

Park M.R. Štefánika. Foto: Mesto Trenčín

TRENČÍN – Mesto Trenčín vyhlásilo dve neanonymné krajinársko – architektonické súťaže. Plánuje totiž zatraktívniť Trenčiansky luh a park M. R. Štefánika.

Ako informovala radnica na svojej stránke, revitalizácia parku M. R. Štefánika spolu s revitalizáciou rekreačno-vzdelávacej zóny Trenčiansky luh má rozšíriť infraštruktúru pre konanie kultúrnych a spoločenských aktivít aj z dôvodu titulu EHMK 2026.

Park s rozlohou približne 45-tisíc m2 v súčasnosti slúži hlavne ako príjemná spojnica medzi centrom mesta a stanicami. Cieľom revitalizácie územia je transformácia „tranzitného” priestoru na kultúrno-spoločenské miesto. Zmena má vytvoriť atraktívne prostredie a pritiahnuť nových návštevníkov.

Trenčiansky luh vyhlásili v roku 2021 za obecné chránené územie, ktoré je rozdelené na dve zóny. Prvá, zóna ochrany lužného lesa, je bezzásahová. Druhá, rekreačno-vzdelávacia zóna, je určená aj na aktívnejšie využitie. A práve táto časť, územie s rozlohu približne 25-tisíc m2 vymedzené hrádzou a riekou Váh, je predmetom súťaže. Cieľom plánovanej revitalizácie lokality je vytvoriť priestor pre rekreačno-oddychové aktivity s komunitnými prvkami, ohniskami, malými ihriskami, prvkami pre deti a rodiny, mobiliárom a tiež s priestormi pre umelecké a komunitné aktivity. 

Predpokladaná hodnota zákazky je maximálne 53 600 eur bez DPH.

Trenčiansky luh. Foto: Mesto Trenčín
Denisa Hošková
Ďalšie články