Trenčianský Štandard

Víťazka Talentu Nikka Kusendová predstavila debutovú skladbu

Nikka Kusendová. Foto: Michal Neffe

TRENČÍN – Talentovaná speváčka s gitarou zverejnila singel Ľudia, pod ktorý sa podpísal producent Andrej Hruška.

O tom, že sa interpretke z Bošáce po známej šou darí, svedčí aj skladba Ľudia, ktorá je úvodnou ochutnávkou jej tvorby. Zamýšľa sa v nej, ako motýľ vníma správanie ľudí.

„Inšpiráciou piesne sme boli my ľudia, naše správanie, konanie. Až z toho vzišla myšlienka, ako nás vidí napríklad taký motýľ. Či sa na nás dobre pozerá, či je to z pohľadu nežného a čistého pozorovateľa motýľa správne a či si to sami uvedomujeme,“ prezradila Nikka Kusendová.

Novinka prináša pohľad na náš svet z nadhľadu niekoho iného a pestrá hudobná paleta zvukov dodáva piesni pozitívnu atmosféru. Spev nahrávala v Štúdiu Pod povrchom a o produkciu sa postaral Andrej Hruška v Štúdiu theOvocnicek. „Nahrávalo sa úžasne, všetko som si to veľmi užila v uvoľnenej priateľskej atmosfére. Mám úžasný tím, ktorý by som priala každému,“ vyjadrila sa speváčka.

Uvoľnená nálada piesne sa nesie aj vizuálom, o ktorý sa postaral Dominik Janovský. Skĺbenie prírodného prostredia s ruchom mesta dodáva videoklipu harmonický balans, ktorý prechádza aj celým textom. „Exteriér sme nahrávali pri vodnej nádrži v Kuchyni spolu s neočakávaným snehom. Deň predtým nebol ani náznak po snehu a ráno sme sa ocitli ako v rozprávke. K tomu patrilo aj moje chodenie v opätkoch, ktoré za daných okolností bolo veľmi zaujímavé,“ prezradila s úsmevom Nikka Kusendová.

Videoklip nakrúcali aj v Bratislave. „Náročnejšie bolo natáčanie v električke, keď sme sa museli voziť vyše hodiny, kým sme nakrútili potrebné zábery. Raz mal s nami problém jeden pán, teda asi skôr my s ním, ktorý sa tam zrejme chodil zohrievať pravidelne, prípadne bolo zas v električke priveľa ľudí, no neskutočné úsmevné zážitky, ale aj veľa krásnych momentov.“

Speváčka má veľké plány do budúcna a neplánuje tvoriť jednotvárne. Teší sa na nové hudobné obzory, ktoré sa jej otvárajú.

Informácie za interpretku poskytol Michal Neffe.

Lukáš Dedík
Ďalšie články