Predplatné
Prihlásiť sa
Trenčianský Štandard

Na speváka kapely Rammstein sa valia obvinenia zo sexuálneho násilia. Skupina vydala prekvapujúce vyhlásenie 

308994976_639249180895913_2708519077898587418_n (1) Till Lindemann. Foto: Rammstein/Facebook

Aktuálne turné nemeckej kapely Rammstein sprevádzajú vážne obvinenia. Viaceré fanúšičky tvrdia, že 60-ročný líder je sexuálny násilník. Jeho tím mu údajne vyberá dievčatá, s ktorými chce mať sex.

Kauza sa začala hneď po prvej zastávke koncertnej šnúry, v rámci ktorej sa formácia predstaví aj 14. júna v Trenčíne. Írka Shelby Lynnová napísala na Twitteri v niekoľkých príspevkoch, že ju vybrali do zákulisia a zúčastnila sa na párty, kde jej niekto zrejme dal do pitia drogy. Uviedla, že sa v malej miestnosti stretla so spevákom Tillom Lindemannom, ktorému hneď povedala, že s ním nechce mať sex. Muzikant podľa jej slov následne odišiel. Na druhý deň zverejnila fotografie modrín na jej tele. Nepamätala si, čo sa jej stalo.

https://trencin.standard.sk/12676/pre-koncert-kapely-rammstein-posilnili-vlaky-z-celeho-slovenska/

Zahraničné médiá, vrátane nemeckých NDR a Süddeutsche Zeitung, publikovali svedectvá žien, ktoré tvrdia, že majú podobné skúsenosti ako Shelby Lynnová.

Fanúšičky opísali, ako ich ľudia okolo kapely oslovili s tým, že sa môžu zúčastniť na párty po koncertoch a ponúkali im drogy a alkohol.

Členovia tímu od nich údajne žiadali aj fotografie. Vybrané ženy mali dokonca poslať fotky „v určitom type oblečenia“ a dostali vstup do takzvaného Row 0, čo je priestor hneď pod pódiom, kam majú väčšinou prístup médiá, SBS alebo záchranári.

Nemenovaná fanúšička uviedla, že na párty mohli prísť len tie dievčatá, ktoré mali záujem o sex so spevákom.

https://trencin.standard.sk/11944/velky-skandal-pred-koncertom-v-trencine-fanusicka-obvinila-lidra-kapely-rammstein-zo-sexualneho-napadnutia/

Dvadsaťdvaročná žena, ktorá vystupuje pod pseudonymom Cynthia A., tvrdí, že sa po koncerte v roku 2020 stretla s Lindemannom v zákulisí v miestnosti „určenej na sex“. „Všetko sa stalo tak rýchlo a násilne,“ uviedla.

Podľa Shelby Lynnovej fanúšičky vyberala osoba menom Alena Makeeva prostredníctvom sociálnych sietí. „Alena Makeeva ma pozvala, aby som sa k nej pridala v Row 0. Minulý týždeň som jej poslala správu cez instagram, ako sa dá dostať na after párty. Spýtala sa, koľko mám rokov a odkiaľ som. Keď mi potvrdila vstup, poslala mi link na WhatsApp skupinu,“ napísala na Twitteri.

Kapela následne odmietla jej tvrdenia. „V súvislosti s tvrdeniami kolujúcimi na internete o Vilniuse môžeme vylúčiť akúkoľvek možnosť, že sa to odohralo v našom prostredí,“ uviedla formácia s tým, že si „nie je vedomá žiadneho oficiálneho vyšetrovania“.

https://trencin.standard.sk/11687/pre-koncert-kapely-rammstein-hrozi-kolaps-dopravy-mesto-vydalo-odporucania/

Skupina zverejnila po ďalších obvineniach nové stanovisko, v ktorom tvrdí, že publikované články počas uplynulých dní vyvolali otázky a hnev medzi ľuďmi a najmä medzi fanúšikmi. „Obvinenia nás všetkých veľmi zasiahli a vnímame ich extrémne vážne. Našim fanúšikom odkazujeme: ‚Je pre nás dôležité, aby ste sa cítili komfortne a v bezpečí na našich koncertoch – pred pódiom, aj za ním. Odsudzujeme akékoľvek priestupky a žiadame vás, aby ste sa nezapájali do verejných predsudkov voči tým, ktorí vzniesli obvinenia‘,“ napísali.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Rammstein (@rammsteinofficial)

Ako informoval portál euronews.com, obvinenia žien dokonca viedli k rozviazaniu zmluvy s vydavateľom Tilla Lindemanna, firmou Kiepenheuer & Witsch. „Šokovali nás obvinenia voči Tillovi Lindemannovi zverejnené počas uplynulých dní. Naše sympatie a rešpekt sú na strane postihnutých žien,“ uviedli zástupcovia spoločnosti.