Predplatné
Prihlásiť sa
Trenčianský Štandard

Cestný pirát jazdil viac ako stovkou cez mesto!

Certifikat-o-plosnom-testovani-na-COVID-19

TRENČÍN – Aj napriek opakovaným policajným akciám po Trenčíne stále jazdí množstvo vodičov, ktorí predpisy ignorujú. Jedným z nich je aj vodič BMW, ktorý si to dnes šinul naozaj vysokou rýchlosťou.

Policajti mu údajne namerali až neuveriteľných 109 kilometrov za hodinu. Pýtate sa, v ktorej časti diaľnice? Takto rýchlo jazdil po frekventovanej mestskej ceste.

„Policajti Okresného dopravného inšpektorátu z Trenčína v dopoludňajších hodinách na Ulici M. R. Štefánika v Trenčíne namerali 47-ročného vodiča BMW, ktorý jazdil rýchlosťou 109 km/hod, čím prekročil maximálnu povolenú rýchlosť v obci o 59 km/hod,“ uviedla Polícia SR – Trenčiansky kraj na svojom facebooku.

Vodičovi udelili pokutu 700 eur.

Trenčianska krajská policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová pritom dnes informovala, že v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) v januári medziročne klesol počet dopravných nehôd, rapídne sa znížil aj počet nehôd spôsobených vodičmi pod vplyvom alkoholu.


Na krajských cestách sa v januári tohto roka stalo 71 dopravných nehôd, čo je o 13 menej, ako v rovnakom období minulého roka. Zomrel pri nich jeden človek, päť osôb utrpelo ťažké a 40 ľahké zranenia.


V januári v TSK spôsobili vodiči pod vplyvom alkoholu šesť dopravných nehôd, v januári minulého roka ich bolo 16. Dopravné nehody pod vplyvom alkoholu spôsobili v troch prípadoch vodiči v okrese Trenčín, v dvoch v okrese Nové Mesto nad Váhom a v jednom prípade v Púchovskom okrese.

(tasr, red)