Trenčianský Štandard

Dychová skúška cyklistu z Ilavy prekvapila aj skúsených policajtov

Dychová skúška cyklistu z Ilavy prekvapila aj skúsených policajtov. Foto: Tomáš Somr

ILAVA – Policajti Okresného dopravného inšpektorátu z Trenčína sa počas svojej služby stretnú s rôznymi účastníkmi cestnej premávky. 

Posledným prekvapením bol 62-ročný cyklista, ktorého policajti zastavili a kontrolovali na Medňanského ulici v Ilave. Dychová skúška uňho potvrdila neuveriteľných 5,21 promile (2,50 mg/l). Priestupok bude so spisovým materiálom odstúpený Okresnému dopravnému inšpektorátu v Ilave, ktorý určí výšku sankcie.

Polícia pripomína:

Pre cyklistu, rovnako ako aj pre vodiča osobného motorového vozidla, platí zákaz požívania alkoholu. Podľa zákona platí výnimka pre tých, ktorí jazdia v zastavanom území obce alebo po cestičke pre cyklistov. Množstvo alkoholu v ich organizme nesmie prekročiť hodnotu 0,24 mg/l (0,50 promile) vydýchnutého vzduchu. Mimo týchto území je tolerancia nulová.

Ak cyklista požil viac alkoholu ako je stanovená hodnota, hrozí mu sankcia za takýto priestupok v správnom konaní od 150 eur do 800 eur a v blokovom konaní alebo v rozkaznom konaní až do 650 eur.

Ak ste sa počas výjazdu zastavili na malé alkoholické občerstvenie a nie ste si istí, či ste prekročili povolenú hranicu, určite je bezpečnejšie vrátiť sa domov popri bicykli. Alkohol môže spôsobiť, že jazdou na bicykli ohrozíte nielen seba, ale aj svoje okolie a vaše konanie bude mať tragické následky.

ZDROJ: FB Polícia Trenčiansky kraj

Denisa Hošková
Ďalšie články