Trenčianský Štandard

Považskobystrické gymnázium bude mať telocvičňu za takmer milión eur

POVAŽSKÁ BYSTRICA – Vďaka finančnému príspevku z Fondu na podporu športu môže Trenčianska župa kompletne zrekonštruovať telocvičňu Gymnázia v Považskej Bystrici.

Rekonštrukcia športoviska postaveného ešte v 70-tych rokoch minulého storočia bola nevyhnutná. Po novom bude telocvičňa disponovať dvoma šatňami so sociálnymi zariadeniami pre chlapcov a dievčatá, pričom kapacita jednej šatne bude 25 žiakov, kabinetu pre učiteľov s umyvárňou a vlastným WC a tiež miestnosťou pre upratovačku. 

Výsledkom rekonštrukcie má byť aj energeticky efektívnejšia a bezpečnejšia prevádzka budovy, moderný vzhľad a zlepšenie hygienických štandardov vyučovacieho procesu. „Budova a strecha telocvične sú už kompletne zateplené, urobili sa nové omietky aj niektoré steny, obkladať sa začnú sociálne zariadenia, nakúpená je vzduchotechnika. Ak sa nič zásadne nestane, tak zmodernizovanú telocvičňu budú môcť žiaci gymnázia využívať od začiatku budúceho školského roku,” informoval predseda TSK Jaroslav Baška. 

Hodnota celej investície je takmer milión eur. Príspevok z Fondu na podporu športu pokryje 60 percent, zvyšných 40 percent pôjde z rozpočtu Trenčianskej župy.

ZDROJ: TSK

Denisa Hošková
Ďalšie články