Trenčianský Štandard

V Trenčíne vyrastá nový priemyselný park

Dlhodobým nájomcom priemyselného parku bude slovenská spoločnosť. Ilustračné foto: Tomáš Somr

TRENČÍN – Hlavným a dlhodobým nájomcom bude slovenská spoločnosť.

Developerom a investorom priemyselného parku v Trenčíne je investičná skupina ARETE, ktorá sa zameriava na investície do nehnuteľností prostredníctvom regulovaných investičných fondov. „Teší nás, že v spolupráci so silnými a stabilnými partnermi vyrastá v na Slovensku už piaty projekt v rámci nášho fondu,“ uviedol Igor Šnirc, riaditeľ rozvoja obchodu spoločnosti.

Prvá fáza priemyselného parku, ktorý je situovaný v zavedenej priemyselno-logistickej zóne mesta Trenčín a v tesnej blízkosti diaľnice D1, vyrastie na ploche 15-tisíc m2.

V súčasnej dobe prebieha betonáž priemyselnej podlahy haly číslo jeden, dokončenie celého projektu je v pláne koncom leta 2023. 

Stavba má pritom spĺňať aj všetky parametre v súlade so zásadami ESG, čo znamená prepojenie spoločensky a sociálne zodpovedného investovania. Cieľom je tak nielen finančná návratnosť investícií, ale aj pozitívny sociálny a environmentálny dopad.

Hlavným a dlhodobým nájomcom priemyselného parku bude spoločnosť Linde Material Handling Slovenská republika, ktorá sa zameriava na predaj, servis a prenájom manipulačnej techniky, regálových riešení a automatizáciu skladov. 

Denisa Hošková
Ďalšie články