Trenčiansky hrad slávi úspech

Vstup na Trenčiansky hrad

TRENČÍN – Historické objekty Trenčianskeho múzea v Trenčíne prilákali v minulom roku 173 429 návštevníkov.

Po roku 2019 je to druhý najlepší výsledok, vtedy pobočky múzea navštívilo o 2036 návštevníkov viac. Informoval o tom riaditeľ múzea Peter Martinisko. Najväčší záujem bol o Trenčiansky hrad, ktorý navštívilo vyše 145.000 ľudí.

„Rok 2022 bol z pohľadu návštevnosti druhým najlepším. Potvrdzuje sa, že kvalitné služby a hodnotný program, spojený s vhodnou zábavou a oddychom, sú správnou cestou. Tento trend chceme aj naďalej udržiavať nielen v súvislosti s prípravou na Európske hlavné mesto kultúry 2026, ale aj s celkovou stratégiou múzea. Zároveň sme v tejto sezóne výrazne investovali do rekonštrukcie objektov, čo nám dáva priestor na ďalší rozvoj,“ uviedol riaditeľ.

Najnavštevovanejšou pobočkou za rok 2022 bol Trenčiansky hrad, navštívilo ho 145 553 ľudí. Najsilnejšie mesiace boli júl (25 765 návštevníkov) a august (31.466 návštevníkov). Už druhú sezónu mali návštevníci možnosť spojiť návštevu hradu priamo s lesoparkom Brezina.

Najvýraznejšie zvýšenie návštevnosti zaznamenali minulý rok dve pobočky v Trenčíne. V objekte Kostnica (Karner sv. Michala) sa návštevnosť zvýšila viac ako dvojnásobne, v Katovom dome takmer dvojnásobne.

„Návštevnosť výrazne ovplyvnili nielen inovované expozície, ale aj novinka, ktorú múzeum pre návštevníkov pripravilo. Po zakúpení lístka na Trenčiansky hrad mohli návštevníci v rámci spoločného vstupného navštíviť aj tieto dve pobočky,“ uzavrel Martinisko.

(tasr,lud)


Ďalšie články