Trenčianský Štandard

Muž týral tehotnú družku!

Polícia riešila muža s parohmi. Foto: Michal Večeřa

HANDLOVÁ – Trest odňatia slobody na 7 až 15 rokov hrozí 30-ročnému mužovi, ktorý mal dlhodobo v jednom z bytov v Handlovej psychicky a fyzicky týrať svoju 25-ročnú družku, a to aj v čase, keď je tehotná.

Vyšetrovateľ ho obvinil zo zločinu týrania blízkej a zverenej osoby. Informovala o tom v piatok na sociálnej sieti trenčianska krajská polícia.

Obvinený muž mal svojej družke ubližovať od marca 2021 až do marca tohto roka. „Pokoj od útokov svojho druha mala mať žena len v čase, keď bol vo väzení. Po jeho návrate z výkonu trestu v júni minulého roka v čase, keď bol pod vplyvom alkoholu, mal v ubližovaní a týraní svojej mladej družky pokračovať,“ uviedli policajti.

K poslednému útoku podľa nich došlo v stredu (1. 3.), keď sa mal obvinený žene vyhrážať, že ju zabije. Družka išla na políciu, na základe jej oznámenia mohli policajti okamžite konať a muža obmedzili v zmysle zákona na osobnej slobode.

„Vyšetrovateľ po vykonaní potrebných procesných úkonov spracoval návrh na väzobné stíhanie 30-ročného útočníka. O tom, či bude stíhaný väzobne, bude rozhodovať súd,“ dodala polícia.
 
Policajti v tejto súvislosti pripomínajú, že privolať políciu nie je hanba a apeluje na obete akéhokoľvek násilia, aby ich kontaktovali. Taktiež apeluje aj na najbližšie okolie, aby neboli ľahostajní a v prípade, že sú svedkami násilia, ju kontaktovali. „Nezabúdajte, nie ste v tom sami. V súčasnej dobe sú zákonné možnosti, ako pomôcť obetiam násilia. Aby polícia mohla obetiam pomôcť, musí však o protiprávnom konaní vedieť,“ pripomenuli policajti.

(tasr)

Lukáš Dedík
Ďalšie články