Trenčianský Štandard

Najobľúbenejšou regionálnou cyklotrasou je úsek Trenčín – Nemšová

Regionálne cyklotrasy využívajú tisícky ľudí. Foto: TSK

TRENČÍN – Význam budovania cyklotrás v kraji potvrdili štatistiky. Využívajú ich tisícky ľudí.

Sčítače, ktoré monitorujú úseky cyklotrás v celkovej dĺžke 50,1 km, zaznamenali od roku 2018, teda od výstavby prvého úseku, už takmer 1,5 milióna cyklistov. Informoval o tom Trenčiansky samosprávny kraj.

Historicky najviac cyklistov bolo zaznamenaných 6. júna 2021, a to takmer 9-tisíc. „Najobľúbenejšia cyklotrasa je Trenčín – Nemšová, z ktorej sa dá napojiť na cyklotrasu smerujúcu až po hranicu s Českou republikou a obce Svätý Štepán. Od jej otvorenia po nej prešlo viac ako 645-tisíc cyklistov,“ uviedol Ondrej Repka, cyklokoordinátor TSK.

Podľa štatistík zo sčítačov sú cyklotrasy najviac využívané v čase dochádzania do práce medzi 6:00 až 8:00 a následne okolo 10:00. Vrcholom denného využívania je rozpätie medzi 15:00 a 17:00, počas ktorého sú cyklotrasy používané na prepravu z práce domov či na rekreačnú cyklistiku.

Trenčianska župa pokračuje v budovaní ďalších úsekov cyklotrás v dĺžke viac ako 22 km. Ide o úsek medzi obcou Ladce a mestom Púchov a úsek od Považskej Bystrice po hranicu so Žilinským samosprávnym krajom. Oba úseky rozšíria možnosti ekologickejšieho dochádzania za prácou. 

Denisa Hošková
Ďalšie články