Trenčianský Štandard

V Trenčíne sa predviedli majster Slovenska aj favorit z Chorvátska

V POINTE dominoval Tomislav Rosandić. Foto: Martin Tomša

TRENČÍN – Sobotné popoludnie patrilo šípkarom zo širokého okolia Trenčína, ktorí sa zišli na druhom pokračovaní Darts Cupu v klube POINT.

Celkovo už tretie podujatie navštívilo doteraz najviac hráčov, konkrétne 67. Medzi nimi bol aj Tomislav Rosandić z Chorvátska, ktorý dlhodobo žije na Slovensku a nedávno vyhral Slovenský pohár druholigistov v Nových Zámkoch. Prišiel tiež majster Slovenska z roku 2020 a hráč prvej ligy Martin Červeňan.

V prvej fáze sa hráči rozlosovali do šestnástich skupín, v ktorých odohrali súboje systémom každý z každým na dva víťazné legy. Zo skupiny postupovalo 48 hráčov (traja zo skupiny), víťazi skupín postúpili priamo do pavúka jednoduchého K.O. medzi posledných 32. V pavúku sa navýšil počet legov na tri.

Zápasy v skupine nepriniesli väčšie prekvapenia a favoriti ako napríklad Tomáš Mego, Dušan Suchý a už spomínaní Martin Červeňan či Tomislav Rosandić bez problémov postúpili do vyraďovacieho pavúka.

Tam už o postup do osemfinále prekvapujúco vypadol priebežný líder súťaže Jaroslav Janovský, keď tesne podľahol Jozefovi Bariakovi 2:3.

V ďalších súbojoch sa v dobrej forme ukázali František Vranka, Michal Kubáň, Erik Uher a Patrik Živčák. Postupne sa všetci menovaní prebojovali do štvrťfinále. Vranka síce prehral 0:3, ale body za 5. až 8. miesto stačili na to, aby sa stal novým lídrom celej súťaže.

Vo výbornej forme hrajúci Rosandić si poradil jednoznačne v semifinále 4:0 proti Megovi, v napínavom druhom semifinále sa zrodil najtesnejší výsledok 4:3, keď si Suchý poradil s favorizovaným Červeňanom.

Finále ovládol Rosandić, ktorý porazil Suchého 5:2 a premiérovo zvíťazil už pri svojej prvej účasti na turnaji.

Výbornú atmosféru turnaja dotvárali všetci hráči kvalitnými výkonmi.

Informácie poskytol Martin Tomša.

Lukáš Dedík
Ďalšie články