Trenčianský Štandard

Železnice opäť upravili grafikon vlakov. Zmeny sa týkajú aj Trenčianskeho kraja

Zmeny v grafikone vlakov sa týkajú aj Trenčianskeho kraja. Foto: Tomáš Somr

TRENČÍN – Účelom minuloročných rozsiahlych zmien v grafikonoch malo byť zefektívnenie železničnej dopravy naprieč Slovenskom. Úprava, ktorá sa podľa ZSSK pozitívne dotkla až 90 percent cestujúcich, sa však stretla s masívnou kritikou. 

Ako uvádza Trenčiansky samosprávny kraj na svojej webovej stránke, župa návrh grafikonu viackrát pripomienkovala. Niektoré z požiadaviek doň boli zapracované, no mnohé zostali nevypočuté. „Napriek tomu náš apel smerom k Ministerstvu dopravy SR, ako aj k samotnému dopravcovi ŽSSK pokračoval a od 5. marca sa podarilo presadiť ďalšie požiadavky cestujúcich. Veríme, že tieto zmeny aspoň čiastočne vyriešia problémy cestujúcich na hornej Nitre,“ povedal vedúci Odboru dopravy Úradu TSK Radovan Hladký. 

Prehľad zmien v železničnej doprave na území Trenčianskeho kraja:

Na trati Bratislava – Nové Mesto – Prievidza budú vlaky R 7xx zastavovať aj v stanici Partizánske, Veľké Bielice a Žabokreky nad Nitrou.

Vlak R 757 bude v úseku Topoľčany – Prievidza zastavovať na všetkých zastávkach ako vlak kategórie Os.

Na trati Prievidza – Topoľčany došlo k úprave časových polôh všetkých vlakov v súvislosti so zmenami diaľkových vlakov R 7xx. Zmeny príchodov/odchodov sú v intervale do 5 minút.

Denisa Hošková
Ďalšie články