Trenčianský Štandard

Trenčianska radnica reklamuje zimnú údržbu ciest a chodníkov

Trenčianska radnica reklamuje zimnú údržbu ciest a chodníkov. Foto: Tomáš Somr

TRENČÍN – Mesto chce uplatniť sankcie voči spoločnosti vykonávajúcej práce.

Problém sa týka prvej februárovej dekády. Informovala o tom hovorkyňa mesta Erika Ságová. „V piatok 3. februára zasiahlo aj naše mesto výrazné sneženie, po ktorom nasledovalo niekoľko mrazivých dní. Žiaľ, zimná údržba nebola dostačujúca a viaceré cesty, no najmä chodníky boli rizikové ešte aj niekoľko dní od začiatku sneženia,“ uviedla.


Niektoré úseky komunikácií pre peších boli podľa jej slov niekoľko dní nebezpečne zľadovatené. Autobusy MHD v popoludňajších hodinách museli vynechať niektoré autobusové zastávky.


„Výkon dodávateľa zimnej údržby objednáva a kontroluje Mestské hospodárstvo a správa lesov ako správca miestnych komunikácií. Zástupcovia spoločnosti uznali, že aj napriek vykonaným zásahom nezabezpečili bezpečnú prejazdnosť a priechodnosť miestnych komunikácií,“ doplnila Ságová.


Ako dodala, Mestské hospodárstvo a správa lesov listom vyzvalo dodávateľa zimnej údržby, aby uviedol konkrétne opatrenia, ktoré budú zárukou, že sa situácia nezopakuje. V odpovedi uvádza, že posilní pracovnú skupinu, ktorá sa bude intenzívnejšie venovať priechodom pre chodcov, autobusovým zastávkam a schodiskám. Sneh z cyklotrás bude odhŕňať zároveň s údržbou ciest, aby nevznikol priestor na jeho zamrznutie.


„Zároveň potvrdil, že má záujem si plniť svoje úlohy v súvislosti so zimnou údržbou profesionálne a svedomito. V týchto dňoch sa pripravuje výzva pre aktuálneho dodávateľa zimnej údržby v meste, týkajúca sa sankcií z omeškania výkonov od 3. do 10. februára,“ uzavrela hovorkyňa.

(tasr)

Mária Jakúbeková
Ďalšie články