Predplatné
Prihlásiť sa
Trenčianský Štandard

Opitý muž napadol svoju družku. Hodil po nej mikrovlnnú rúru

330977204_873817923833603_3995241675295959365_n V trenčianskej chatovej oblasti vyčíňajú zlodeji. Foto: KR PZ Trenčín

PRIEVIDZA – V minulosti deväťkrát trestaného muža policajti obvinili z prečinu nebezpečného vyhrážania. 

Trest odňatia slobody až na tri roky hrozí 35-ročnému mužovi, ktorý mal v byte v Prievidzi napadnúť svoju družku. „Obvinený sa mal najskôr správať agresívne a následne fyzicky napadnúť ženu, ktorá je aj matkou jeho dieťaťa. Viackrát ju mal udrieť do oblasti hlavy a tváre, škrtiť ju a vyhrážať sa jej, že ju zabije. Rovnako mal začať rozbíjať veci po byte a viaceré aj po svojej družke hodiť, a to vrátane mikrovlnnej rúry,“ uviedla na sociálnej sieti trenčianska krajská polícia. 

Po incidente bolo nutné poškodenú ženu so zraneniami hospitalizovať, agresívneho muža zadržala polícia a umiestnila v cele policajného zaistenia. Dychová skúška u obvineného, ktorý bol v minulosti deväťkrát súdne trestaný za násilné trestné činy, preukázala 2,40 promile alkoholu v krvi.

Poverený príslušník Policajného zboru predložil prokurátorovi spisový materiál spolu s podnetom na väzobné stíhanie obvineného. „Zákon v tomto prípade umožňuje uložiť trest odňatia slobody v rozmedzí šesť mesiacov až tri roky,“ doplnila polícia. 

(tasr, deh)


Denisa Hošková