Trenčianský Štandard

Stolnotenisová špička predviedla kvalitu

Stolnotenisová špička predviedla kvalitu

 Uhrovec –  V rodisku Ľudovíta Štúra a Alexandra Dubčeka sa uskutočnil kvalitne obsadený stolnotenisový turnaj so zvučnými menami medzinárodnej úrovne. Zúčastnilo sa ňom 54 hráčov. 

Na 8 stoloch sa počas 11 hodín odohralo množstvo kvalitných zápasov v kategóriách dvojhra open a štvorhra. Hráči predvádzali nádherný, kvalitný stolný tenis, ktorým roztlieskali divákov. Hlavne prvá rebríčková šestnástka predvádzala stolný tenis celorepublikovej úrovne.

V tvrdej konkurencii si v dvojhrách skvele počínal stolnotenisový reprezentant Alexander Valuch, ktorého k stolnému tenisu ako šesťročného priviedol jeho otec Róbert Valuch st. Favoritovi turnaja sa v tomto roku splnil jeden z veľkých snov, keď začiatkom roka získal premiérový titul majstra Slovenska.

V strhujúcom „uhrovskom“ finále porazil extraligistu z ŠK PARA TT Hlohovec Dávida Wiltschka v pomere 3:1 na sety.

„V dnešnom finále som narazil na kvalitného súpera, ktorého som porazil vďaka tomu, že som vedel nájsť recept na jeho hru,“ povedal bezprostredne po víťaznom zápase favorit turnaja Alexander Valuch.

„Súper bol jednoznačne lepší a zaslúžil si vyhrať turnaj, ktorý mal výbornú úroveň. Robil som, čo som mohol, ale dnes to na víťazstvo nestačilo,“ povedal po prehratom dueli extraligista Dávid Wiltschka.

Vo finále štvorhry sa postarala o prekvapenie turnaja dvojica Jakub Hradeľ – Valentín Baženov, ktorá po nervydrásajúcej dráme získala prvenstvo o pohár Alexandra Dubčeka po víťazstve nad papierovými favoritmi štvorhry Róberta Valucha st.- Alexandra Valucha v pomere 3:2.

Stanislav Vavro
Ďalšie články