Trenčianský Štandard

Ako z akčného filmu! Taxikár má za sebou desivú noc

Ako z akčného filmu! Taxikár má za sebou desivú noc. Foto: Unsplash

HANDLOVÁ – Vyhrážanie, lúpež a vulgarizmy. Dvadsaťdeväťročný taxikár na nočnú službu zrejme nikdy nezabudne.

Polícia SR Trenčiansky kraj na svojom facebooku informovala o prípade, ktorý sa stal v Handlovej. Okolo 2:00 nastúpili do vozidla taxislužby dvaja muži pod vplyvom alkoholu a požiadali o odvoz. „Vodič ich odviezol na požadovanú ulicu, kde jeden z mužov z vozidla vystúpil, pričom druhý z mužov začal vodičovi vulgárne nadávať,“ napísala polícia.

Ďalej uviedla, že keď sa muž, ktorý vystúpil, po niekoľkých minútach vrátil do vozidla, sadol si už na sedadlo spolujazdca a vodičovi údajne oznámil, že ich bude viezť zadarmo.

Muži taxikárovi prikázali, aby ich odviezol na inú ulicu. Počas jazdy mu údajne naďalej vulgárne nadávali a opakovali, že ich vezie zadarmo. Od taxikára pýtali peniaze s dodatkom, že z miesta ich vyloženia neodíde ani v prípade, keď im dá celú tržbu.

„Poškodený im zo strachu o svoj život dal štyri bankovky v hodnote 5 eur, pričom jeden z páchateľov mal druhému povedať: ,Poďme ho vytiahnuť z auta, aj keby ti dal celú buksu, nemôžeme ho odtiaľto pustiť.‘ Následne jeden z páchateľov z vozidla vystúpil, poškodený mu odovzdal drobné mince z mincovníka, pričom v strachu o svoj život mu uviedol, že mu peniaze dáva dobrovoľne, nemusí mu ich vracať a na políciu nepôjde,“ uviedla polícia.

Páchateľ však údajne prikázal druhému mužovi, aby taxikára z vozidla vytiahol. Muž mal jeho príkaz splniť, vystúpil z vozidla a prešiel k dverám vodiča, ktoré pootvoril. „Taxikár nestratil duchaprítomnosť a využil moment, kedy boli obaja muži mimo vozidla a z miesta činu rýchlo ušiel,“ uviedla polícia.

Okrem psychickej ujmy taxikárovi spôsobili finančnú škodu 120 eur.

„Poškodený konanie mužov oznámil na polícii. Tá páchateľov do pár hodín od spáchania skutku vypátrala a stotožnila. Bola s nimi vykonaná dychová skúška, ktorá skončila u jedného s výsledkom 2, 15 a u druhého 1, 40 promile alkoholu,“ dodala polícia.


„Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície v Prievidzi 29 a 26-ročných páchateľov zadržal a po vykonaní potrebných procesných úkonov obvinil zo zločinu Lúpež. Zároveň spracoval podnet na podanie návrhu na ich vzatie do väzby, s ktorým sa súd stotožnil. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na 3 až 8 rokov,“ uzavrela polícia.

Ďalšie články