Trenčianský Štandard

Nevydarený volejbalový december

Novomešťanky potrápili choroby, v novom roku však chcú opäť víťaziť

 NOVÉ MESTO NAD VÁHOM – Ani posledný zápas v roku 2022 nepriniesol hráčkam VK Nové Mesto nad Váhom výhru. V zápase 15. kola Niké Extraligy žien podľahli súperkám z Trnavy. 

Tak ako úspešne aktuálny ročník volejbalovej extraligy hráčky VK Nové Mesto odštartovali, tak sa im v posledných kolách tohto roka prestalo dariť. Chorobami značne oslabené družstvo privítalo vianočnú prestávku na doliečenie a opätovné sa naladenie na prvé zápasy nového roku.

Posledné dva tohtoročné majstrovské zápasy odohrali Novomešťanky pred domácim publikom. V oboch zhodne prehrali 0:3.

Ani v 14. kole sa im nepodarilo prerušiť sériu prehier a hráčkam VKP Bratislava podľahli v domácom prostredí 0:3, (10/25 19/25 15/25).

Do zápasu sme nastúpili s dobrou náladou a takticky pripravené. Bohužiaľ to tak nevyzeralo, keďže VKP nás dokázalo veľmi dobre tlačiť ich dobrým servisom. Nedokázali sme si prihrať, a tým pádom sme boli v útočnej fáze hry absolútne neefektívni. Nabádali sme hráčky k odvážnym úderom, čo sa nám podarilo až v treťom sete, ale nestačilo to na víťazstvo. Ďakujeme našim fanúšikom, ktorí sú naším hnacím motorom vpred. Ďakujem vám za celý kolektív,“povedal asistent trénera VK Michal Šutovský.

Najlepšou hráčkou zápasu 14. kola sa stala libero Tatiana Bojňanská.

„Sama neviem, čo by som mala k tomuto zápasu napísať. Od začiatku sme si nezvládli prihrať, dobre nahrať a tým pádom ani zaútočiť. Úprimne, v niektorých momentoch som si myslela, že prvý set prehráme 25:2. Našťastie sme sa trošku spamätali a začali ako-tak hrať. Neviem, či sa dá povedať niečo pozitívne k nášmu výkonu. Mrzí ma, že sa nám momentálne smola lepí na päty, ale verím, že naša kríza čoskoro skončí. Avšak aj o tom je šport. Ďakujem fanúšikom, ktorí nás aj v týchto temných časoch prídu povzbudiť,“ vyjadrila sa po zápase Bojňanská.

Ani posledný zápas v roku 2022 nepriniesol výhru. V zápase 15. kola podľahli súperkám z Hit UCM Trnava 0:3, (22/25 18/25 19/25).

„Trnavčanky nám ponúkli príležitosť zabojovať o lepší výsledok. Na súpera sme boli dobre pripravení. Napriek tomu bol herný prejav medzi nami a Trnavou diametrálne odlišný. Na našej strane v kľúčových momentoch nezhoda, školácka chyba, nezareagovanie na taktický pokyn či nedodržanie herného systému. Na strane súperiek organizácia hry, pokoj, dobré riešenia a všetko podložené obranou v poli. Trnave blahoželám k zaslúženému víťazstvu. Čierny december je za nami. Pozitívne je, že hráčky sa po zdravotných problémoch už vrátili na palubovku. Po novom roku budeme trpezlivo pracovať na lepšom hernom prejave. Verím, že sa naši trpezliví a oddaní fanúšikovia budú mať ešte v tejto sezóne na čo tešiť. Všetkým priateľom volejbalu prajeme príjemné prežitie vianočných sviatkov a úspešný vstup do nového roka 2023,“ zhodnotil zápas tréner Juraj Šujan.

Za najlepšiu hráčku zápasu v domácom tíme vyhlásili blokárku Simonu Háberovú. Pre Terajšok po zápase povedala: „Bol to veľmi ťažký mesiac, kedy sme sa trápili samé so sebou. Neboli to naše štandardné výkony, ktoré vieme podať, lebo nás zmohli choroby. Verím, že po novom roku sa ukážeme v tej najväčšej sile a bude to už iba lepšie a lepšie.“

Najbližšie sa hráčky VK Nové Mesto nad Váhom predstavia 7. 1. 2023 o 19:00 v Bratislave v zápase s VK Slávia EU Bratislava. Na domácej pôde ich budete môcť povzbudiť v 17. kole, 14. januára o 19:00. Ich súperkami v boji o víťazstvo budú hráčky VA UNIZA Žilina.

Ďalšie články