Trenčianský Štandard

Ľudia v núdzi dostali pomoc

Ľudia v núdzi dostali pomoc

 Handlová – Ľudia v núdzi nemusia v zime zamrznúť, pomocnú ruku im ochotne podajú v neziskovej organizácii Jazmín. 

odľa slov riaditeľky Jazmínu Viery Mrázovej neziskovka pripravila na zimu priestor na prenocovanie a vykonanie osobnej hygieny v suteréne budovy.

Iniciatívne je aj mesto Handlová, ktoré na svojom webovom sídle žiada o spoluprácu všetkých, ktorí zaregistrujú v Handlovej človeka, ktorému hrozí nebezpečenstvo z dôvodu jeho pobytu v chladných nočných hodinách na verejných priestranstvách, aby ihneď kontaktovali stálu hliadku MsP Handlová.

„Útulok funguje celoročne a vzhľadom na to, že je zimné obdobie a záleží nám na tom, aby v Handlovej nikto nezamrzol, nezostal podchladený na ulici, tak sme sprístupnili priestor suterénu, kde môžu ľudia, ktorí nechcú byť v zariadení ako v útulku prijímať celoročnú sociálnu službu, tak vlastne chodia len prenocovať počas toho zimného obdobia,“ uviedla riaditeľka Jazmínu.

Pripomenula, že spustenie nocľahárne prispôsobujú vždy poveternostným podmienkam a dopytu od ľudí bez domova. Tento rok nocľaháreň spustili 1. decembra.

„Do nocľahárne budú vpustení ľudia, ktorí nepožili alkohol, prípadne majú len zostatkový alkohol, nie sú agresívni a nie sú nebezpeční sebe i okoliu. Ideálne by pre nás bolo, keby nás záujemcovia o nocľah vyhľadali dopoludnia, vysvetlíme im podmienky, ukážeme priestory, odporučíme aj návštevu lekára z dôvodu predchádzania infekčným chorobám,“ dodala Mrázová.

Stanislav Vavro
Ďalšie články