Trenčianský Štandard

Novomestský galavečer boxu

Boxerským duelom Michala Plesníka s Čechom Rostislavom Kročilom vyvrcholil hviezdny športový galavečer

  NOVÉ MESTO NAD VÁHOM – Boxerským duelom Michala Plesníka s Čechom Rostislavom Kročilom vyvrcholil hviezdny športový galavečer. Diváci videli desať kvalitných súbojov.  

to navštívil akciu Boxing Night II v Tenisovej hale v Novom Meste nad Váhom, musel byť nadmieru spokojný. Organizátorom sa podarilo nadviazať na prvú edíciu a divákom pripravili atraktívny program desiatich boxerských zápasov najvyššej kvality.

V ringu sa tak postupne vystriedalo desať odchovancov novomestského boxu, ktorým sekundovali prevažne boxeri z Českej republiky a východu Slovenska.

„Tento večer je pokračovaním veľkej tradície boxu, ktorú slávne vedie v posledných tridsiatich rokoch František Horňák a podľa mňa milo a profesionálne naviazal na to jeho syn Majo, ktorý je jedným z organizátorov tohto podujatia. Som veľmi rád, že vidím takúto udalosť práve v Novom Meste nad Váhom, odkiaľ aj ja pochádzam,“povedal Jozef Pekarovič, viceprezident Box Clubu Považan.

„Akcia sa volá Galavečer číslo 2. V lete sme mali jednotku, bola úspešná, tak sme sa rozhodli, že aj pred Vianocami také niečo usporiadame. Nech to v Novom Meste trošku žije,“ vysvetlil František Horňák, tréner Box Clubu Považan.

„Diváci si mohli užiť 10 kvalitných zápasov s hlavným zápasom večera Miša Plesníka, ktorého všetci veľmi dobre poznáme, ktorý má odboxovaných neskutočne veľa zápasov,“ dodal Marián Horňák, jeden z organizátorov podujatia.

„Máme tu aj mladého chlapca Adriána Zámečníka, ktorý má len 32 kilogramov a zaháji sériu zápasov. Postupne však budeme pritvrdzovať, budú hmotnostné kategórie 75, 80 a Miško Plesník v ťažkej váhe, čo bude podľa očakávania najlepší zápas,“ objasnil František Horňák.

Účasť profesionálneho a olympijského boxera, najlepšieho odchovanca miestneho klubu Michala Plesníka, bola čerešničkou na torte a divákom priniesla hodnotný vizuálny zážitok.

Viacnásobnému majstrovi Slovenska v boxe v rôznych vekových a hmotnostných kategóriách, členovi reprezentácie Slovenska a tiež účastníkovi turnaja Olympijských nádejí v roku 2006 hľadali adekvátneho súpera. Našli ho v Rostislavovi Plesníkovi, boxerovi z Českej republiky.

„V môj prospech rozhodlo to, že som súpera veľa nabodoval s tou prednou rukou, a to mi vyhralo tento zápas, takže ho hodnotím veľmi kladne. Ľudia tu vytvorili dokonalú atmosféru, je tu väčšina ľudí, ktorých poznám celý život, takže to bolo úplne perfektné,“ zhodnotil držiteľ titulu Rocky Boxing Night Michal Plesník s profi bilanciu 9-5-0. „Nové Mesto a box má veľmi vážnu a veľmi slávnu históriu. Je tu viacero medailistov z Európy, účastníkov majstrovstiev sveta, či už mladších, starších žiakov, mužov. A verím tomu, že aj táto akcia pomôže tomu, aby box v Novom Meste napredoval ďalej,“ vyslovil optimistickú nádej Jozef Pekarovič.

„Ja keď som mal nejakých 14 rokov, tak som športoval všetky športy. Potom som sa dal na box, bol som úspešný, tak som pri tom zostal. Môj najväčší úspech bola bronzová medaila na majstrovstvách Európy,“ pochválil sa František Horňák, mestský policajt v Novom Meste nad Váhom, bývalý boxer a teraz úspešný tréner Box Clubu Považan.

„Zároveň po tomto druhom ročníku vás pozývam na tretí, bude to v nejakom podobnom duchu, aby to malo zase nejaký príbeh,“ dokončil Marián Horňák.

Program Boxing Night II. (zvýraznené meno je víťaz duelu):

Tobiáš Viceník (Mikulov) – Adrián Zámečník (Box Club NMnV)

Adam Zupko (Dubnica) – Jakub Hrnčiarik (Box Club NMnV)

Samuel Korček (Brno) – Pavol Fleischhacker (Box Club NMnV)

Marek Daňo (Vranov n.T.) – Lukáš Pastorek (Box Club NMnV)

Pavel Šigut (Ostrava) – Martin Vavrinec (Box Club NMnV)

Janis Simichanidis (Krnov) – Jakub Augustín (Box Club NMnV)

Oleg Kakut (Vranov n.T.) – Miroslav Jelenec (Box Club NMnV)

Adam Chlebina (Považská Bystrica) – Branislav Zuzák (Box Club NMnV)

Ousama Baghdoud (Alžírsko) – Patrik Valovič (Box Club NMnV)

Rostislav Kročil (Zlín) – Michal Plesník (Box Club NMnV)

Ďalšie články