Trenčianský Štandard

Pijú aj 13-ročné deti

Trenčianski mestskí policajti riešia často prípady opitých tínedžerov.. Foto: Natália Ševčíková

TRENČÍN – Uvoľnenie pandemických opatrení si dospievajúci užívajú. Bohužiaľ, asistuje im pri tom aj alkohol. Trenčín nie je výnimkou.

Potvrdzujú to aj trenčianski mestskí policajti. Čoraz častejšie musia riešiť prípady opitých tínedžerov, ktorí neraz ani nevedia stáť na vlastných nohách.

Počas prázdnin a tohtoročného leta bez obmedzení majú trenčianski mestskí policajti mnoho prípadov súvisiacich práve s konzumáciou alkoholu u maloletých a mladistvých. „Bohužiaľ, počas letných prázdnin sa počet takýchto prípadov navyšuje,“ potvrdil náčelník trenčianskej mestskej polície Peter Sedláček.

Mladí ľudia pod vplyvom alkoholu reagujú na mestských policajtov počas výjazdov rôzne. Niektorí chcú utiecť, sú agresívni, odvážni, a naopak, iní sa priznajú a oľutujú svoj čin.

Výjazdov je viac ako vlani, čo je ale podľa Sedláčka spôsobené aj tým, že minulý rok ľudia počas pandémie trávili čas doma. V roku 2021 nahlásili na linku 159 celkovo 8 148 oznámení. „Nedávno sme mali prípad, kde bola nájdená skupinka 16 mladistvých. Až 13 mladistvých osôb malo pozitívnu dychovú skúšku na alkohol. Občas sa stanú aj také situácie, kde rodičia bagatelizujú problém, či dokonca tvrdia, že ich dieťa spí doma v posteli, zatiaľ čo sedí v budove mestskej polície,“ vyjadril sa policajný náčelník. Podľa neho najmladším opitým tínedžerom, ktorého mestskí policajti riešili, bolo iba 13-ročné dievča.

Konzumácia alkoholu na verejnosti však nie je len doménou dospievajúcich. Najčastejšie sa musia muži zákona zaoberať opitými ľuďmi bez domova. Vtedy takéto prípady riešia často napomenutím alebo odobratím alkoholu. Najnáročnejšie dni majú mestskí policajti počas víkendov z dôvodu koncertov v meste, párty či diskoték.

Ďalšie články