Trenčianský Štandard

Trenčianske študentky prezentovali svoje módne kolekcie. Nechýbali víno a tanec

Módna prehliadka študentov Školy umeleckého priemyslu Trenčín. Foto: Radovan Stoklasa/TASR

TRENČÍN – Priestory Galérie Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne sa vo štvrtok zmenili na prehliadkové mólo. Svoje kolekcie tam predstavili študenti Školy umeleckého priemyslu (ŠUP) Trenčín pri príležitosti Medzinárodného dňa žien (MDŽ).

Kolekcie na tradičnú módnu prehliadku pripravovali študentky pol roka, počas svojej praxe. „Študentky tretieho ročníka predstavili svoje kolekcie, s ktorými sa zúčastnili na Bratislavských módnych dňoch. Jedna z nich, Ida Rapaičová, získala druhé miesto,“ uviedla pedagogička ŠUP Kristína Bánovská.

Kolekcie vychádzkových a spoločenských odevov podľa nej zase predstavili študentky tretieho a štvrtého ročníka odevného dizajnu. „Prehliadku sme ukončili ôsmimi modelmi študentiek scénickej kostýmovej tvorby, ktoré sa inšpirovali 30. rokmi 20. storočia,“ priblížila.

Časť prehliadky, ktorá bola venovaná 30. rokom 20. storočia, mala i scénické prvky, dievčatá počas nej zatancovali, symbolicky si pripili pohárom vína. „Stretli sme sa tu práve pri príležitosti MDŽ a v 30. rokoch mali ženy svoju nezávislosť, boli krásne, mohli sa ‚fintiť‘,“ zdôvodnila Bánovská.

(tasr)

Lukáš Dedík
Ďalšie články