Trenčianský Štandard

Šofér si to namieril do reklamného pútača

Šofér si to namieril do reklamného pútača. Foto: Polícia SR - Trenčiansky kraj/Facebook

NITRIANSKE RUDNO – Policajti obvinili 49-ročného muža z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Vodič Volkswagenu Golf narazil v sobotu do reklamného pútača v Nitrianskom Rudne (okres Prievidza), v dychu mu namerali viac ako tri promile. Informovala o tom v pondelok na sociálnej sieti trenčianska krajská polícia.

„Vodič nezvládol riadenie, lebo jeho schopnosť viesť motorové vozidlo bola ovplyvnená požitím alkoholu. Vozidlom prešiel do protismeru a následne vyšiel mimo vozovky, kde narazil do reklamného pútača,“ opísala polícia.

Policajti mužovi namerali hodnotu 1,59 miligramu na liter alkoholu v dychu, čo predstavuje hodnotu 3,31 promile. „Vodiča na mieste obmedzili na osobnej slobode a eskortovali na príslušné policajné oddelenie pre vykonanie ďalších úkonov,“ doplnila polícia.

Upozorňuje vodičov, aby nepodceňovali silu alkoholu a v žiadnom prípade nesadali za volant opití. „Už jeho menšie množstvo môže spôsobiť zhoršenú koordináciu pohybov a nesprávny odhad vlastných schopností, čo vedie k chybnému vyhodnoteniu situácie. Za volantom to môže mať fatálne následky,“ zdôraznili policajti.

(tasr)

Lukáš Dedík
Ďalšie články