Trenčianský Štandard

Dve nemecké školáčky dobodali 12-ročné dievča!

Dve nemecké školáčky dobodali 12-ročné dievča! Foto: Unsplash

BERLÍN – Obidve kamarátky sa k činu priznali.

Prípad potvrdila nemecká polícia. TASR informuje podľa správy agentúry AFP. „Dieťa zomrelo na následky početných bodných zranení a na stratu krvi,“ povedal prokurátor Mario Mannweiler na tlačovej konferencii v meste Koblenz. „Nič nenaznačuje spáchanie sexuálneho trestného činu.“

Obeť, známa iba ako Luise, zmizla v sobotu 11. marca popoludní, keď odišla z domu kamarátky blízko mesta Freudenberg v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko. Jej telo našli nasledujúci deň v lesnatej oblasti neďaleko jej domu.

K dobodaniu sa priznali dve dievčatá vo veku 12 a 13 rokov, doplnil šéf oddelenia vrážd na polícii v Koblenzi Florian Löcker.  „Vypovedali k tomuto prípadu a nakoniec sa k zločinu priznali,“ vyhlásil Löcker.

Dievčatá sa s Luise poznali, prokuratúra však pre ich nízky vek odmietla poskytnúť ďalšie podrobnosti. Nemožno ich ani brať na trestnú zodpovednosť. V Nemecku sa začína až dovŕšením veku 14 rokov.

Vyšetrovatelia musia ešte nájsť nôž alebo nože použité pri útoku. „Je to, samozrejme, veľmi neobvyklý a šokujúci čin, dokonca aj pre nás,“ dodal Mannweiler novinárom.

Luise sa mala od kamarátky vrátiť domov pešo. Keď sa nevrátila, rodičia vyvolali v sobotu večer poplach. Do masívnej pátracej operácie boli zapojené desiatky policajtov, vrtuľník, drony a cvičené psy.

(tasr)

Ďalšie články