Trenčianský Štandard

Miliónová investícia pre leteckých záchranárov. V Trenčíne majú najmodernejšiu základňu s novým vrtuľníkom

Miliónová investícia pre leteckých záchranárov. V Trenčíne majú najmodernejšiu základňu s novým vrtuľníkom. Foto: Radovan Stoklasa/TASR
Miliónová investícia pre leteckých záchranárov. V Trenčíne majú najmodernejšiu základňu s novým vrtuľníkom. Foto: Radovan Stoklasa/TASR

TRENČÍN – Leteckým záchranárom v Trenčíne slúži od stredy nový hangár a moderné zázemie. Letecká záchranná služba Air Transport Europe (ATE) z vlastných finančných zdrojov zrekonštruovala priestory neďaleko trenčianskeho letiska za milión eur.

Informovala o tom konateľka ATE Zuzana Turočeková. „Rozhodli sme sa investovať do novej modernej základne v Trenčíne. Práve trenčianske stredisko ATE je jedným z najviac vyťažených na Slovensku. Verím, že vďaka miliónovej investícii sa letecké záchranárske posádky budú cítiť v nových priestoroch lepšie a komfortnejšie. Doterajšie priestory boli prenajaté a boli zastarané. Nová základňa v Trenčíne je momentálne najmodernejšia na Slovensku,“ doplnila.


Vrtuľníky ATE absolvujú podľa nej na celom Slovensku viac ako 2 000 záchranných akcií. Na Slovensku má ATE sedem základní a zamestnáva viac ako 110 ľudí. Stredisko v Trenčíne je jedným z najviac vyťažených, trenčianske posádky zasahovali v minulom roku viac ako 360-krát. Okrem moderného vykurovaného hangára s automatickou bránou a zázemia dostali záchranári v Trenčíne aj nový moderný vrtuľník.


Podľa riaditeľky vrtuľníkovej divízie ATE Ivety Križalkovičovej, okrem neporovnateľne väčšieho komfortu sa vďaka novým priestorom urýchlia zásahy leteckých záchranárov. „Doteraz mali sídlo v malom domčeku, hangár bol mimo hlavnej budovy, bol drevený, nebol vykurovaný a brána sa neotvárala automaticky. Nové zázemie je blízko vrtuľníku, stačí stlačiť jeden gombík a záchranári idú von,“ uzavrela Križalkovičová.

(tasr)

Mária Jakúbeková
Ďalšie články