Trenčianský Štandard

Vďaka novým časovým lístkom môžete od apríla cestovať lacnejšie ako doteraz

PRIEVIDZA, BOJNICE – Od 1. apríla dochádza k zavedeniu novej tarify mestskej hromadnej dopravy v mestách Prievidza a Bojnice. 

Cieľom novej tarify je zvýhodniť najmä pravidelných cestujúcich, ktorí majú možnosť zakúpiť si výhodné časové cestovné lístky. „Tarifa je navrhnutá tak, aby motivovala cestujúcich zaobstarať si dopravnú kartu. Napriek navýšeniu ceny cestovných lístkov môžu pravidelní cestujúci paradoxne ešte ušetriť, najmä ak si zakúpia časový lístok. Pozitívnym vedľajším efektom je aj urýchlenie vybavenia cestujúcich vo vozidle tak, aby sa minimalizovalo meškanie viac obsadených spojov,“ vysvetlil v tlačovej správe referent dopravy mesta Prievidza Branislav Michalík.

Aj keď vzhľadom na zvyšujúce sa náklady na mestskú hromadnú dopravu došlo aj k navýšeniu ceny cestovných lístkov, cestujúci s dopravnou kartou pocítia len minimálny rozdiel. „Ceny lístkov stúpli v prípade dopravnej karty o 10 až 20 centov, zrušil sa však 15-centový poplatok za prestup, takže pokiaľ pravidelne cestujete do práce napríklad z Kopaníc do Bojnických kúpeľov s prestupom, môže vás cesta vyjsť ešte lacnejšie ako predtým,“ doplnil Michalík.

Najväčšiu úsporu môžu obyvatelia získať vtedy, ak si k svojej už existujúcej dopravnej karte zakúpia časové cestovné lístky. Pokiaľ kartu ešte nevlastnia, majú možnosť si za poplatok 6 eur vybaviť novú. K dispozícii budú lístky v rozsahu 7, 30, 90 a 365 dní, pričom čím dlhšie obdobie cestujúci zvolia a čím častejšie budú cestovať, tým menej ich lístok bude stáť. 

Od 1. apríla si časové lístky môžete zakúpiť v hotovosti alebo platobnou kartou priamo u šoféra v MHD, cez internet, alebo v kancelárii prepravcu na autobusovej stanici v Prievidzi. Do konca mája získate ročný lístok so zľavou až 20 eur.

Denisa Hošková
Ďalšie články