Trenčianský Štandard

Výťažok z dobročinnej akcie venujú vážne chorému chlapcovi z Trenčianskej Turnej. Zapojiť sa môžete aj vy

Výťažok z predaj veľkonočných korbáčov venujú vážne chorému chlapcovi. Foto: NO LIMITS for NATY

BECKOV – Na hrade Beckov aktuálne pripravujú už druhý ročník charitatívnej aktivity Benefičné pletenie veľkonočných korbáčov. 

Akcia je rozdelená na dve časti. Pletenie korbáčov sa bude konať 25. marca od 14:00 do 18:30 v telocvični Základnej školy J.M. Hurbana v Beckove. „Materiál aj občerstvenie sú zabezpečené. A dokonca aj majster košikár, ktorý vás to naučí, ak ste ešte korbáč neplietli. Pre najmenších sú pripravené dielničky. Zabaví sa teda celá rodina a svojou činnosťou podporia dobrú vec,” povedal pre redakciu Peter Pastier, riaditeľ hradu Beckov.

Druhá časť akcie sa uskutoční na hrade počas Veľkej noci, teda od 7. – 9. apríla. Tak ako uplynulý rok, kedy výťažok z predaja použili na pomoc pre Natáliu Kollárovú, trpiacu spinálnou svalovou atrofiou, aj teraz budú dobrovoľníci korbáče predávať priamo návštevníkom hradu. 

„Získané finančné prostriedky budú prostredníctvom občianskeho združenia NO LIMITS for NATY o.z. následne venované Riškovi Fidlušovi, malému chlapcovi z Trenčianskej Turnej, ktorý trpí zriedkavým ochorením svalstva – Nemalinovou myopatiou. Minulý rok sa nám pre Natálku podarilo vyzbierať 2 351 eur,” doplnil Pastier.

Pri myopatii nastáva postihnutie svalov, a to vo väčšine prípadov symetricky. Zasiahnuté je kostrové, proximálne (blízke k hlave a k trupu) priečne pruhované svalstvo. Nemalínová myopatia je často spojená s slabosťou dýchacích svalov.

Benefičné pletenie korbáčov organizuje občianske združenie NO LIMITS for NATY v spolupráci s neziskovou organizáciou Hrad Beckov. 

Denisa Hošková
Ďalšie články