Trenčianský Štandard

Máte radi pivo? Príďte na stretnutie zberateľov pivných kuriozít

Príďte na stretnutie zberateľov pivných kuriozít. Foto: Klub zberateľov pivných kuriozít

TRENČÍN – Podujatie sa bude konať 25. marca v trenčianskom Posádkovom klube – ODA od 8:00 do 12:00.

Návštevníci a návštevníčky 29. stretnutia nadšencov pivných kuriozít sa môžu tešiť na množstvo zberateľského materiálu zo Slovenska a zahraničia, ako sú pivné etikety, tácky, poháre, odznaky, korunkové uzávery či plechovky z pív. Predmety bude možné na mieste vymeniť, ale aj kúpiť.

„V pivovarskom zberateľstve je veľmi ťažšie určiť, ktorý predmet je najzaujímavejší, pretože, každý zberateľ zbiera niečo iné. I napriek tomu každý zberateľský kúsok, ktorý zberateľ získa, má pre neho svoju históriu a zberateľskú hodnotu,“ uviedol pre Trenčiansky Štandard Oto Labuda z Klubu zberateľov pivných kuriozít pri Posádkovom klube Trenčín.

Účasť prisľúbil aj zástupca rodinného pivovaru U Ďurkových, ktorý bude prezentovať pivo uvarené v Žabokrekoch nad Nitrou. „Sládok pivovaru Pavol Ďuriš formou prednášky odprezentuje jednotlivé pivá a v neposlednom rade predstaví vízie pivovaru do budúcna. Nebude chýbať ani bohatá tombola pivovarského materiálu,“ prezradil Oto Labuda.

Klub zberateľov pivných kuriozít pri Posádkovom klube Trenčín založili v roku 1991 a v súčasnosti má 11 členov. Z pôvodných zostali už len traja. Patrí k 11 klubom na Slovensku, ktoré sú organizované v združení Slovenská asociácia histórie pivovarníctva so sídlom v Martine. V rámci svojich aktivít sa zameriavajú aj na zachovávanie histórie pivovarníctva na Slovensku, predovšetkým v trenčianskom regióne.

Zdroj: Trenčiansky Štandard
Lukáš Dedík
Ďalšie články