Trenčianský Štandard

Oprava spôsobí ďalšie obmedzenia

Rekonštrukcia mosta v Prievidzi napreduje

  Prievidza – Rozbehnutá rozsiahla oprava frekventovaného a preťaženého mosta postupne vstúpi do II. etapy a vyžiada si ďalšie dopravné obmedzenia.  


Hlavné práce realizujú na moste na ceste I/64 ponad rieku Handlovku a sú rozdelené do dvoch etáp.

„Obyvatelia nášho mesta a regiónu čakali na túto rekonštrukciu a investíciu dosť dlho. Sme teda radi, že sme sa dočkali tejto investície a je pochopiteľné, že bude musieť dôjsť k obmedzeniam, ktoré sa dotknú všetkých nás, alebo teda všetkých, ktorí prichádzajú do Prievidze,“ uviedol hovorca mesta Prievidza Michal Ďureje.

V rámci prvej etapy je most prejazdný v oboch smeroch v upravenom dopravnom režime. V smere od Novák nie je možné pri jazde po ceste I/64 odbočiť doľava na Nábrežie sv. Metoda.

Podľa slov hovorcu je zakázané aj odbočenie doprava z Nábrežia sv. Cyrila na cestu I/64 (smer Trenčín a Nováky). Obmedzené sú aj priechody pre chodcov na Nábreží sv. Metoda a Nábreží Jána Kalinčiaka v blízkosti mosta 067. Počas rekonštrukcie tu platí zákaz vstupu pre chodcov.

„Počas realizácie druhej etapy plánovanej od 26. októbra 2022 bude uzavretý jazdný pruh smerom na Žilinu. Doprava bude vedená po obchádzkovej trase. Obchádzková trasa bude vedená na prejazd mestom v smere Prievidza – Žilina po južnom obchvate mesta, Lehotskej ulici, Ceste pod Banskou a Nábreží sv. Cyrila-I/64,“ dodal Ďureje.

Plánovanú investičnú akciu, ktorú by mali dokončiť v decembri, zabezpečujú cestári v rámci projektu modernizácie a rekonštrukcie mostov ciest prvej triedy v Žilinskom a Trenčianskom kraji. Realizátorovi prác zaplatia okolo 308 800 €.

Stanislav Vavro
Ďalšie články