Predplatné
Prihlásiť sa
Trenčianský Štandard

Jeho ruky sú ako hydraulická tyč 

 TRENČÍN – Súťažne sa arm wrestlingu začal venovať iba pred tromi rokmi. Už teraz sa však môže pochváliť európskymi a svetovými úspechmi. Stanislav Halama sa v máji stal majstrom Európy a začiatkom októbra urobil Trenčínu reklamu a stal svetovým šampiónom. A to mu doktori po porážke povedali, že bude chodiť o barlách, no ukázal, že všetko sa dá prekonať.  

Zo začiatku to bral len ako zábavu. Pretláčal sa len pre radosť. Neskôr mu poradili, aby to skúsil súťažne. Už prvá súťažná skúsenosť mu priniesla medailové umiestnenie. „Pretláčal som sa zo srandy len na zábavách. Moji kamaráti ma prehovorili, aby som skúsil súťaž a hneď som skončil na 3. mieste,“ prezradil na začiatku Stano Halama.

Rok 2022 patrí medzi jeho najúspešnejšie. „Mal som pred majstrovstvami Európy a neplánoval som vyhrať, išiel som tam len s cieľom zúčastniť sa a nakoniec sa mi podarilo zvíťaziť,“ pokračoval Stano.

Dobré umiestnenie mu prinieslo aj rešpekt. „Po úspechu na európskom šampionáte ma začali brať vážnejšie. Predtým ma nebrali ako súpera, keďže som bol, dá sa povedať, začiatočník,“ poznamenal úspešný arm wrestler. Vo finále sa mu podarilo poraziť domáceho favorita Slawomira Glowackeho.

Začiatkom októbra sa na majstrovstvách sveta zapísal zlatými písmenami. Vo Francúzsku ovládol svoju kategóriu a postavil sa na najvyšší stupienok.  

Hovorí o sebe, že nie je technik, ale hlavne hrubá sila. „Pretláčam sa len pravou rukou. Pred 13 rokmi som dostal porážku a ochrnul som na pol tela. Povedali mi, že do konca života budem chodiť o barlách alebo budem na vozíku, no a dnes som majster sveta,“ uzavrel Stano Halama, ktorého veľký sen sú 3 tituly majstra sveta.

Majstrovstvá sveta nad 50 rokov v kategórii nad 105 KG 

GRAND-MASTERS MEN RIGHT +105 KG

1. STANISLAV HALAMA (Slovenská republika)

2. DIDIER ROLLAND (Francúzsko)

3. JEAN GEOEGES NAEGEL (Francúzsko)

4. HAKAN PETSCHLER (Švédsko)

5. FORTUNATO TOMASELLI (Taliansko)

6. ZVIAD KHACHIDZE (Gruzínsko)

Majstrovstvá Európy nad 50 rokov v kategórii nad 105KG 

GRAND-MASTERS MEN RIGHT +105 KG

1. STANISLAV HALAMA (Slovenská republika)

2. SŁAWOMIR GŁOWACKI  (Poľsko)

3. ROLLAND DIDIER (Francúzsko)

4. FORTUNATO TOMASELLI (Taliansko)

5. KRZYSZTOF JASTRZĘBSKI (Poľsko)


Rasťo Harakal