Trenčianský Štandard

Staňte sa bádateľmi a objavte poklady Bielych Karpát s novou mapou

Staňte sa bádateľmi a objavte poklady Bielych Karpát s novou mapou. Foto: Andrea Farkašová/ CBS spol, s. r. o., a VKÚ Harmanec, s. r. o.
Staňte sa bádateľmi a objavte poklady Bielych Karpát s novou mapou. Foto: Andrea Farkašová/ CBS spol, s. r. o., a VKÚ Harmanec, s. r. o.

TRENČÍN – Turistická mapa VKÚ 107 Biele Karpaty-Trenčín sa stane neodmysliteľnou súčasťou turistického vybavenia všetkých nadšencov prírody.

Kartografovia z Kynceľovej poskytujú turistom najpresnejšie informácie o aktuálnych turistických a cykloturistických trasách v regióne Bielych Karpát.

Vydavateľstvo pokračuje v šľapajách Vojenského kartografického ústavu v Harmanci. „Kartografický ústav a jeho mapové diela majú dlhoročnú tradíciu a v tomto roku oslavuje 75. výročie svojho vzniku. Harmanecké turistické mapy sú najvyužívanejšie a najobľúbenejšie medzi turistami,“ uviedla v tlačovej správe Andrea Farkašová z CBS spol, s. r. o., a VKÚ Harmanec, s. r. o.

Kartografický tím získava všetky informácie priamo v teréne, čo robí mapu naozaj presnou. „Štvormesačnou prácou v teréne pod vedením manažéra projektu Michala Šveca sa zabezpečí aktuálnosť a presnosť informácií. Tak budú mať turisti k dispozícii aktuálny prehľad o poskytovaných službách a turistických možnostiach v oblasti Trenčianskeho kraja,“ objasnila Farkašová.

„Turistická mapa Biele Karpaty-Trenčín bude výsledkom spolupráce s miestnymi samosprávami, kultúrnymi inštitúciami, podnikateľmi v cestovnom ruchu a miestnymi turistickými organizáciami. O to najdôležitejšie sa postará Slovenský cykloklub a Klub slovenských turistov,“ skonštatoval manažér projektu Michal Švec.

Mapa Biele Karpaty-Trenčín nebude len pekne spracovaná, ale aj presná. Vďaka tímu kartografov budeme mať k dispozícii turistickú mapu jednej z najobľúbenejších turistických oblastí v krajine. Slúžiť bude nielen turistom, ale aj miestnym obyvateľom a návštevníkom regiónu Bielych Karpát.

Mária Jakúbeková
Ďalšie články