Trenčianský Štandard

Myjava sa postavila proti Aténam

Myjava sa postavila proti Aténam. Foto Vladimír Pyxel Domen

 MYJAVA – Volejbalisti Spartaka Myjava prehrali v utorňajšom 1. zápase Európskeho pohára Challenge Cup na domácej palubovke s Panathinaikosom Atény 1:3.  

Pozoruhodná bola podpora fanúšikov aténskeho klubu, keďže na Slovensko si našlo cestu viac ako 200 priaznivcov „zelených“. Väčšina z nich bola z Grécka, ale našlo sa aj dosť takých, ktorí sa na Myjavu vydali z rôznych kútov Európy.

Pozrite si pozápasové rozhovory z Myjavy

V zápase, ktorý viedli ako „tridsaťdvafinále“ európskeho pohára, mal Panathinaikos (PAO) väčšinu zápasu navrch a so ziskom troch bodov je pred odvetou v Grécku v stredu 19. októbra o 18:30 vo výhodnej pozícii.

Hostia začali dôrazne, kontrolovali tempo prvého setu a bez väčších problémov sa ujali vedenia 1:0 (16:25). S rovnakou koncentráciou a náladou pokračovali aj v druhom sete a vybudovali si skorý rozdiel 2-6 a následne 6-13. Spartak nedokázal zareagovať a PAO naďalej zväčšoval odstup na +12 (6-18). Set sa napokon skončil 11:25 v prospech PAO za stavu 2:0. 

Tretí set bol najvyrovnanejší, oba tímy šli ruka v ruke až do stavu 19:19. To sa už nechali počuť aj domáci fanúšikovia. Atmosféra v tejto časti burcovala oba tými k úspešnému ukončeniu setu. Úspešný zlom pre domácich nastal za stavu 22:20, tí si už nenechali ujsť dobre rozbehnutú časť zápasu a favorizovanému súperovi uchmatli set a znížili na 2:1 (25:21).

Do štvrtého setu hostia nastúpili s jasným cieľom eliminovať odhodlanie Myjavčanov a to sa im aj úspešnou sériou do stavu 1:7 podarilo. Zbytok zápasu už kontrolovali až do úspešného konca 14:25.

Body Spartaka Myjava pochádzali z 5 es, 32 útokov, 7 blokov a 22 chýb súpera a body Panathinaikosu pochádzali z 15 es, 45 útokov, 12 blokov a 24 chýb súpera.

TJ SPARTAK MYJAVA – PANATHINAIKOS ATÉNY 1:3 (16:25, 11:25, 25:21, 14:25), zápas trval 96 minút.

TJ SPARTAK: Valo 3, Konc 6, M. Zeman 4, Viskup 15, Watzka 12, O. Zeman 4, liberá S. Paňko a Šíma (Pollák 0, M. Donec 0, A. Donec 0, Š. Rzyman 0). Tréner: Vitalij Osipov, asistent trénera Martin Pipa

PANATHINAIKOS: Kovář 10, Petreas 6, Hernandez 20, Fragkos 14, Ferreira Rangel 12, Jacobsen 4, libero Zisis (Basi 2, Markou 2, Kostopoulos 1) Tréner: Dimitris Andreopoulos

„Čo sa týka súpera, oni boli lepší. Som rád, že sme získali jeden set, keď trošičku poľavili a my sme naopak pridali a uvoľnili sa. Škoda toho štvrtého setu, kde sme mali úplne zbytočne veľký rešpekt, pretože s nimi sa dalo hrať a keby sme hrali na stodvadsať percent, tak by sme im utrhli možno ešte jeden set,“ zhodnotil zápas asistent trénera Martin Pipa.

„Je to niečo iné, ako to poznáme my z našich domácich zápasov tu na Slovensku. Súper je 21-násobný majster Grécka a má svoje kvality. Pred takou kulisou, akú spravili fanúšikovia oboch tímov, sa hralo výborne,“ reagoval po zápase kapitán TJ Spartak Myjava, nahrávač Dominik Valo

„Súpera sme moc nepoznali. Sme radi že sme zápas začali dobre, to bolo pre nás dôležité. V treťom sete sme robili chyby a domáci sa vrátili do zápasu. Znamená to, že pokiaľ nehráme koncentrovane, môžeme prehrať set, ale aj celý zápas. Som rád, že sa dostaneme domov s troma bodmi a počkáme na odvetu budúci týždeň,“ povedal smečiar Panathinaikosu Atény Jiří Kovář, taliansky volejbalový hráč českého pôvodu.

Ďalšie články