Trenčianský Štandard

Golf chcú stavať na mládeži

Klubový turnaj v Hoss Sport Centre

TRENČÍN – Trenčiansky golfový klub v centre Hoss Sport má viac ako 300 členov a chce sa venovať najmä najmladším záujemcom o tento šport.  

Nárast detí 

V Trenčíne je golf veľmi obľúbený. Veľké množstvo ľudí sa začalo zaujímať o tento šport počas pandémie. „Ľudia hľadali rôzne aktivity a našli si cestu práve ku golfu. Okrem toho v našom klube pracujeme aj s mládežou, pretože každý klub by mal stavať hlavne na tom. Na tréningy, ktoré sú na pravidelnej báze, chodí približne 70 detí. Sme pomerne mladý klub, ale už teraz sa môžeme pochváliť viac ako 300 členmi,“ uviedol rozhodca a manažér klubu Roman Kianička.

Úspechy na turnaji 

Na nedávnom klubovom turnaji sa zúčastnilo 80 hráčov rozdelených do jednotlivých kategórií. Hralo sa na 2×18 jamiek v hre na rany. „Tento turnaj sa tradične koná po letných mesiacoch a do nášho areálu zavítala veľmi bohatá hráčska účasť. Viacnásobným majstrom tohto turnaja je napríklad aj Marián Hossa,“ prezradil Roman Kianička.

Víťazom majstrovstiev v hre na rany sa medzi mužmi stal Martin Opatovský medzi ženami a juniormi triumfovala Laura Laurinčíková. Seniorskú kategóriu ovládol Pavel Čelko.

Majstrovstvá GŠKTN v hre na rany  

Kategória Junori:

1. Laurinčíková Laura

2. Šalitroš Marko

3. Čelková Dominika

Kategória Muži:

1. Opatovský Martin

2. Šalitroš Marko

3. Čelko Pavel

Kategória Seniori:

1. Čelko Pavel

2. Kuchárová Emília

3. Kuchár Štefan

Kategória Ženy:

1. Laurinčíková Laura

2. Kuchárová Emília

3. Čelková Dominika

Spoločná Kategória na Stablefordové body:

1. Dolejský Lukáš

2. Jurík Tomáš

3. Párička Erik

Rastislav Harakal
Ďalšie články