Trenčianský Štandard

Podtatranci zaknihovali prvú výhru

Baníci premiérovo prehrali pod vlastnými košmi

 Handlová – Handlovčania nenadviazali na úspešný vstup do súťaže a v prvom domácom zápolení podľahli BK Iskra Svit. 

Po víťaznom ťažení na palubovke silného rivala z Prievidze očakávali domáci fanúšikovia žlto-čiernych ďalší cenný skalp nad posilneným tímom spod Tatier.

 Od úvodného hvizdu rozhodcu však domáci „baníci“ ťahali za kratší koniec. Sebavedomý Svit, ktorý vyskladal kvalitný „mančaft“ doplnený o štvoricu zahraničných posíl s pribúdajúcimi minútami jasne ukázal, kto je pánom v rivalskom súboji pod basketbalovými košmi.

 V prvom polčase za stavu 33:38 odchádzali domáci hráči do šatní so zvesenými hlavami.

 O víťazovi sa prakticky rozhodlo hneď po zmene strán, kedy sa „medveďom“ po výbornej kombinačnej a agresívnej hre podaril husársky kúsok a svoj náskok zvýšili až na rozdiel 22 bodov, 40:62.

 Ukázalo sa, že toto bol zlomový moment zápolenia, z ktorého sa už domáci nedokázali až do konca zápasu prebrať a s favoritom zaslúžene prehrali 73:85.

Fakty zo zápasu: 

MBK Baník Handlová – Iskra Svit 73:85 (18:18, 15:20, 12:26, 28:21)

Body za Handlovú: Scott 18, Clergeot 17, Sedlarevič 6, Pipíška 5, Kádaši 3 (Brown 14, Aranitovič 10, Obert a Vojtek 0)

 Body za Svit: Avramovič 25, King 22, Goncalves 17, Koval 8, Thomas 7 (Turza 6, Harabin a Monček 0)

 TH: 15/11 – 15/10

Fauly: 18 – 14

Trojky: 8 – 7

 Rozhodovali: Zubák, Izák, Sirocký

Povedali po zápase:

Oleg Meščenko, tréner Svitu: 

„Postupne sa hľadáme, ale to bude trvať ešte strašne dlho, keď my nájdeme tú svoju hru, pretože štyria zahraniční hráči ešte vôbec nehrali v Európe. A v tom je ten najväčší problém, pretože napríklad v štvrtej štvrtine bola teraz trochu panika. A to hovorí o tom, že my zatiaľ nerozmýšľame tak, ako treba a ešte nevieme ten európsky basketbal. Takže máme ešte veľa práce a budeme makať ďalej.“

 Tihomir Bujan, tréner Handlovej: 

„V prvom rade gratulujem mužstvu zo Svitu k zaslúženému víťazstvu. Celý zápas hrali oveľa lepšie. Šancu sme mali v prvom polčase, keď sme zaostali o sedem bodov, ale nevedeli sme ju udržať, jednoducho sme nemali hlavu. Je mi to ľúto, pretože sme v zápase odviedli dobrú prácu a teraz sme sa mali pokúsiť to aj zúročiť. Držíme však hlavy hore a ideme ďalej.“

Stanislav Vavro
Ďalšie články