Trenčianský Štandard

Tím študentov prezentoval univerzitu

Zľava, študenti trenčianskej univerzity Nikol Dojčánová, Peter Bajtoš a Tamara Šafranková na európskom veľtrhu Gaudeamus v Bratsilave, 5.októbra 2022

BRATISLAVA, TRENČÍN – Vysoké školy z celého Slovenska, Česka aj zahraničia sa stretli na Európskom veľtrhu pomaturitného a celoživotného vzdelávania. Medzi nimi bola aj Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka v Trenčíne. 

Vybrať si správnu vysokú školu k ďalšiemu štúdiu nie je ľahká úloha. Voľba mesta a univerzity, kde študenti strávia čas svojho života, je dôležitá. Záujemcov čaká prehľadávanie webových stránok, čítanie letáčikov a počúvanie doporučení od známych. Ďalšou z možností je návšteva špecializovaného veľtrhu.

„Nachádzame sa na medzinárodnom veľtrhu vysokých škôl v Bratislave v Inchebe, kde je aj naša trenčianska univerzita. Prezentuje svoje študijné programy a má tu teda široké zastúpenie z každej fakulty,“ povedal pre Terajšok na úvod Matej Drobný, pracovník marketingu a styku s verejnosťou. Na veľtrhu zodpovedá za úspešný chod prezentačného stánku trenčianskej univerzity.

Ďalej sa však návštevníkom prihovárali už samotní študenti univerzity. „Som študentkou tretieho ročníka na Trenčianskej univerzite Alexandra Dubčeka v Trenčíne. Toto štúdium by som za seba odporučila, pretože máme kolektív super profesorov, ktorí sú približne v našom veku a vieme sa s nimi vždy zabaviť a hodiny sú interaktívne,“prezradila Tamara Šafranková, študentka politológie.

„Tento veľtrh vysokých škôl ponúka práve pre stredoškolákov, najmä maturantov, široké spektrum vysokých škôl, kde sa môžu prísť informovať ohľadom svojej budúcnosti najmä tých predmetov, ktoré ich zaujímajú. No na druhej strane je veľmi smutné, že veľa študentov túto príležitosť nevyužíva, ale práve naopak, prídu sa sem zo školy uliať a nevyužijú možnosť sa týmto spôsobom informovať,“ vysvetlil študent politológie Peter Bajtoš.

Nikol Dojčánová študuje na Fakulte sociálno-ekonomických vzťahov program Ľudské zdroje a personálny manažment. „Veľkou výhodou je, že u nás sa študuje viac prakticky ako teoreticky a obrovskou výhodou našej fakulty je to, že máme tréningové centrum pre personalistov, ktoré odporúčam každému študentovi,“ informovala sympatická študentka z Nového Mesta nad Váhom. 

„My, ako študenti tretieho bakalárskeho ročníka, môžeme štúdium vrelo odporučiť, keďže máme pomerne mnoho voľného času, ktorý nám táto škola ponúka. Naše štúdium, aj keď ho máme menej hodín, tak nám dokáže pokryť veľmi vysoké spektrum a učitelia sú naozaj vynikajúci, dokážu toho veľmi veľa vysvetliť a pre rozvoj našej osobnosti je to z ich strany perfektné gesto,“ dokončil rozhovor Peter Bajtoš.

Ďalšie články