Trenčianský Štandard

Agresívny muž zaútočil v nemocnici na policajta!

Fakultná nemocnica Trenčín. Foto: Radovan Stoklasa/TASR

TRENČÍN – Prípad sa stal dnes v čase obeda vo Fakultnej nemocnici v Trenčíne.

Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru Trenčín (KR PZ TN) v tlačovej správe. Muž údajne prekážal zdravotníkom vo vykonávaní práce a preto privolali pomoc. Ani po príchode hliadky sa jeho správanie nezmenilo. Policajti sa ho snažili spacifikovať a jeden z nich ho chcel posadiť na stoličku.

Páchateľ začal klásť odpor, vzal zo stola chirurgické nožnice a zahnal sa s nimi policajtovi do tváre. „V tomto konaní mu zabránil druhý člen hliadky tým, že mu zachytil ruku, v ktorej zvieral nožnice. Následne bol páchateľ policajtmi spacifikovaný,“ uviedla polícia.

Po obmedzení osobnej slobody s mužom vykonali dychovú skúšku s výsledkom 2, 48 promile alkoholu.

„Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície v Trenčíne muža v zmysle zákona zadržal a rozhodol o jeho umiestnení v cele policajného zaistenia. Až po jeho vytriezvení s ním mohli byť vykonané ďalšie procesné úkony,“ ozrejmila polícia.

Voči 43-ročnému mužovi vzniesli obvinenie zo zločinu útok na verejného činiteľa. „Zároveň bol vyšetrovateľom spisový materiál odovzdaný dozorujúcemu prokurátorovi spolu s podnetom na podanie návrhu na vzatie obvineného do väzby,“ uzavreli policajti.

Páchateľ bol v minulosti súdne trestaný za drogovú a majetkovú trestnú činnosť. Aktuálne mu hrozí trest odňatia slobody po dobu 3 až 8 rokov.

Ďalšie články