Trenčianský Štandard

Gáboríkovci musia zosúladiť deti, domácnosť i náročné prípravy na Let’s Dance. Ako to zvládajú?

Teším sa, že sa nám sen o spoločnom tanci podarilo splniť, priznáva Ivana Gáborík. Foto: Ivana Gáborík

TRENČÍN – V poradí ôsmej sérii tanečnej šou Let’s Dance, ktorá na televízne obrazovky prináša noblesu a strhujúce výkony atraktívnych tanečných párov, má svoje zastúpenie aj Trenčín.

Pôvabná tanečnica Ivana Gáborík, ktorá v minulosti patrila medzi najúspešnejšie tváre súťaže, sa na tanečný parket vrátila po dlhých 12 rokoch. A to rovno so svojím manželom, hviezdnym hokejistom Mariánom Gáboríkom. Pozvanie na účinkovanie v obľúbenom programe však spočiatku prijali s určitými obavami.

„V prvom rade sme rodičia. A keďže sa ponuka týkala nás oboch, museli sme najskôr vyriešiť otázku starostlivosti o deti. Súčasťou celého procesu sú okrem denných tréningov aj prípravy dokrútok, skúšanie kostýmov. Celé to vrcholí každú nedeľu večerným priamym prenosom. Nadšenie prišlo až krátko po tom, ako sa nám podarilo vymyslieť logistiku ohľadom detí a domácnosti,” prezradila Ivana v rozhovore pre Trenčiansky Štandard.

Zosúladiť súkromné povinnosti s tými aktuálnymi je pre Gáboríkovcov náročné, no ako tanečnica priznala, spoločne sa snažia efektívne využiť každú chvíľu. Organizácia času ale musí fungovať na sto percent. „Počas týždňa trénujeme v Trenčíne u Paškovcov. V doobedných hodinách, keď má mladšia dcéra Leia najdlhší spánok, máme 3-hodinový tréning, kde sa sústredíme výlučne len na trénovanie a zdokonaľovanie tanečných figúr. Doma svoju pozornosť venujeme dievčatám, ich záujmom, vybehneme spolu von na čerstvý vzduch, pripravíme si chutný obed. A venujeme sa sebe navzájom.”

Kým neprišla ponuka stať sa spolu s Mariánom súčasťou tanečnej súťaže, pracovné príležitosti takýchto časovo náročných rozmerov Ivana odmietala. Let’s Dance je ale jej srdcovou záležitosťou. „Preto sa veľmi teším, že sa nám tento sen o spoločnom tanci, aj vďaka pomoci a ochote najbližších, podarilo splniť,” vyjadrila sa.

Sympatický pár v aktuálnom ročníku úspešného formátu predviedol zatiaľ dva tance, energický quickstep a zmyselnú rumbu. „Mne osobne je ale veľmi blízky waltz a tango. Aj napriek ich rozdielnosti. Jeden je dynamický, druhý viac romantický. Ale vďaka svojej ladnosti v prevedení figúr mi najviac imponujú,” dodala Ivana.

Či sa Gáboríkovcom podarí postúpiť aj do ďalšieho kola tanečnej súťaže, môžete sledovať už dnes večer na televíznych obrazovkách.

Denisa Hošková
Ďalšie články