Šéf rezortu diplomacie SR podporí trenčiansky projekt. Ide z neho závan sviežeho myslenia, uviedol

MicrosoftTeams-image-1-2048x1365 Minister zahraničných vecí SR Rastilslav Káčer sa stretol s predtsvaiteľmi trenčianskej samosprávy. Foto: Mesto Trenčín

TRENČÍN – Minister zahraničných vecí SR Rastislav Káčer ocenil projekt Európske hlavné mesto kultúry (EHMK) 2026.

Káčer sa stretol so zástupcami trenčianskej radnice pred pondelňajšími vládnymi rokovaniami Slovenskej a Českej republiky, ktoré sa v krajskom meste opätovne konali po 11 rokoch. 

So záujmom si vypočul prezentáciu strategického projektu Trenčín si Ty, ktorú pripravil hlavný architekt Martin Beďatš a tiež predstavenie plánu EHMK. Ten ráta s transformáciou mesta a celého regiónu kultúrnymi prostriedkami. „Nevyužité miesta ožijú, objavia sa príležitosti a pribudnú zážitky,“ uviedla Miroslava Gučíková, PR manažérka Trenčín 2026. 

https://trencin.standard.sk/5450/trencin-dnes-navstivia-politicke-spicky-slovenskej-a-ceskej-republiky-mesto-cakaju-obmedzenia/

Šéf rezortu diplomacie medzinárodný rozmer projektu ocenil a vyjadril mu podporu. Vníma totiž, že titulu EHMK pripisujú aj iné európske krajiny veľkú váhu. „Ide o kvalitne pripravený, a čo je dôležité, aj udržateľný projekt. Cítiť z neho závan sviežeho myslenia a posúvania regiónu smerom ku kreativite. A to na Slovensku veľmi potrebujeme,“ povedal Káčer.

Ako informovalo mesto, po skončení stretnutia minister absolvoval spolu so svojimi kolegami uvítací ceremoniál na Mierovom námestí. Spoločné rokovanie vlád sa následne uskutočnilo v Hoteli Elizabeth.


Ďalšie články