V Trenčíne si opäť priplatíme. Po parkovacích miestach zdraželi aj tie hrobové 

cintorin-1500x1004-1-1 Ilustračné foto.

TRENČÍN – Podľa údajov z roku 2019 poskytuje mesto Trenčín spolu s Nitrou najlacnejšie nájmy za hrobové miesta na Slovensku. To sa však čoskoro zmení.

Trenčianske mestské zastupiteľstvo na stredajšom rokovaní jednohlasne schválilo predkladaný návrh na zvýšenie, sprehľadnenie a zjednotenie poplatkov cintorínskych služieb, ktoré sa nemenili od 1. januára 1998.

https://trencin.standard.sk/8231/na-starom-moste-zacali-platit-dopravne-obmedzenia-kolko-budu-trvat/

Zvyšovanie bude zahŕňať poplatky za prenájom rozlúčkovej miestnosti, smútočný štít či hudobný sprievod, no neobíde ani prenájom hrobových miest a urny. Benjamín Lisáček, vedúci útvaru interných služieb mesta Trenčín, uviedol, že je potrebné cenník aktualizovať hlavne vzhľadom k rastúcim prevádzkovým nákladom a inflácii, pokiaľ chce mesto naďalej zabezpečovať kvalitný výkon cintorínskych služieb.

„Poplatky sme porovnávali aj s ostatnými mestami. Po zvýšení sa dostaneme približne na úroveň Trnavy, no stále sme hlboko pod úrovňou Prešova, kde majú 12 eur za hrobové miesto a 8 eur za urnu,” vysvetlil Lisáček.

https://trencin.standard.sk/8187/v-trencianskej-nemocnici-zacali-vyuzivat-inovativnu-metodu-operacie/

Zatiaľ čo v súčasnosti zaplatíte v Trenčíne za ročný prenájom hrobového miesta už od 2,66 eura, prenájom urnového miesta od 1,33 eura a detského hrobu dokonca menej ako jedno euro (0,664 eura), po novom sa ceny zvýšia na 5 eur za hrobové miesto a 3 eurá za urnové miesto. 


Ďalšie články