Richard Rybníček navštívil vojnou zmietanú Ukrajinu. Stretol sa s ním aj Vitalij Kličko

kličko Richard Rybníček a Vitalij Kličko. Foto: Richard Rybníček/Facebook

TRENČÍN – Náš primátor vycestoval do hlavného mesta Ukrajiny, kde spolu s legendárnou trenčianskou kapelou Bez ladu a skladu zahrali dva koncerty.

Trenčiansky primátor Richard Rybníček navštívil vojnou sužovanú Ukrajinu. O svoje zážitky a pocity sa podelil na sociálnej sieti.

https://trencin.standard.sk/11148/hviezda-ponukne-ovela-viac-moznosti-vieme-co-vsetko-pre-trencanov-chysta/

Situácia u našich východných susedov zanechala v Rybníčkovi silné emócie. Ako uviedol, aj vďaka stretnutiam s Ukrajincami a Ukrajinkami pochopil, že chcú len to, čo máme my na Slovensku.

„Slobodne pracovať, vzdelávať sa, podnikať, riešiť problémy, vychovávať deti, diskutovať, tvoriť, športovať, tešiť sa, ale aj smútiť, slobodne cestovať, milovať, rešpektovať iných a ako slobodný človek aj umrieť. Prosto naplno využiť svoju slobodnú vôľu, ktorou každého z nás obdaril Stvoriteľ,“ napísal v úvode príspevku.

https://trencin.standard.sk/11266/nehoda-v-trencianskej-turnej-vodic-zostal-zakliesneny-v-aute/

Stretol sa s ním aj starosta Kyjeva Vitalij Kličko, ktorý poslal na Slovensko odkaz. „Vaša pomoc pri obnovovaní Ukrajiny nie je o rekonštrukcií vojnou zničených budov, ciest alebo mostov, ale o vašej pomoci podporovať nás a spoluvytvárať život v slobodnom štáte, kde hodnota slobody a života v slobode bude kľúčovou,“ citoval ukrajinského náprotivka.

„Boli to silné slová a o to silnejšie, že sa nám pri ich vyslovovaní zo strany pána primátora stretli viackrát pohľady. To odhodlanie v jeho očiach, tá túžba to dosiahnuť vo mne zanechala stopu do konca môjho života. O to viac, že sme všetci mali za sebou noc plnú výbuchov po ďalšom ruskom raketovom útoku na Kyjev a ďalšie mestá na Ukrajine,“ prezradil Richard Rybníček.

https://trencin.standard.sk/11230/odisiel-otec-mesta/

Zároveň sa poďakoval Michalovi Kaščákovi za to, že sprostredkoval koncerty v Kyjeve. Rovnako aj slovenskému veľvyslanectvu v Kyjeve a Matúšovi Vallovi, ktorý pomohol dohodnúť stretnutie s Kličkom.

„Pozval som Vitalija Klička do Trenčína a pozdravil som ho aj v mene Únie miest Slovenska. Ich boj za slobodu je aj naším bojom. SLÁVA UKRAINE,“ uzavrel Rybníček.,


Ďalšie články