Trenčiansky kraj dostane z eurofondov vyše 177 miliónov eur

tsk_budova-676x451 TSK dostane 177 miliónov eur. Foto: TSK

TRENČÍN – Pre celý región Trenčianskeho kraja je v rámci územného rozvoja vyčlenených z nových eurofondov 177,25 milióna eur. Na konferencii Tvoríme lepšie Slovensko v Trenčíne pri predstavovaní Programu Slovensko to oznámil minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Peter Balík.

Ako ďalej doplnil, ďalších vyše 34 miliónov eur získa mesto Trenčín na projekt Európske hlavné mesto kultúry 2026. Pripomenul aj skutočnosť, že hornonitriansky región získa z Fondu na spravodlivú transformáciu 226-miliónovú podporu na riešenie dôsledkov ukončenia ťažby a spaľovania uhlia po roku 2023.

https://trencin.standard.sk/12250/hasici-zachranili-majetok-za-takmer-500-tisic-eur/

„Nové eurofondy z Programu Slovensko prinášajú nielen jednotné pravidlá a menej byrokracie, ale aj úplne novú šancu pre regióny. Z celkovej takmer 13-miliardovej obálky budú o vyše 2 miliardách rozhodovať priamo regióny, a to v rámci integrovaných územných investícií. V praxi si tak priamo regióny určia priority, na ktoré využijú svoju eurofondovú obálku,“ povedal minister Balík.

https://trencin.standard.sk/12206/zla-sprava-pred-letom-na-trencianskom-kupalisku-vyrazne-zdrazelo-vstupne/

Podľa ministra je pre Trenčiansky kraj dôležitá aj cezhraničná spolupráca podporovaná z eurofondov, konkrétne z programu Interreg Slovensko – Česko, pričom v uplynulom programovom období sa z neho v kraji podporilo 35 projektov. V novom programovom období sú už vyhlásené prvé tri výzvy, ktoré podporia riešenia následkov klimatickej zmeny, starostlivosť o pamiatky a rozvoj turizmu, ako aj spoluprácu inštitúcií na oboch stranách hranice.

(SITA)


Ďalšie články