Trenčianský Štandard

Trenčín a Ilava dosiahli prvenstvo v rámci celého Slovenska

Trenčín a Ilava dosiahli prvenstvo v rámci celého Slovenska. Foto: Radovan Stoklasa/TASR
Trenčín a Ilava dosiahli prvenstvo v rámci celého Slovenska. Foto: Radovan Stoklasa/TASR

TRENČÍN – Nezamestnanosť v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) klesla vo februári medzimesačne o 0,07 % na úroveň 2,74 %. Vyplýva to z informácií Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR).

Nový hlavný ukazovateľ nezamestnanosti, ktorý rezort práce zaviedol od januára tohto roku, je podiel disponibilných uchádzačov o zamestnanie v produktívnom veku na obyvateľstve v produktívnom veku (PDU).

Vo februári klesla nezamestnanosť vo všetkých okresoch TSK s výnimkou okresu Nové Mesto nad Váhom, kde stúpla o dve stotiny percenta. V okresoch Trenčín a Ilava bola vo februári najnižšia nezamestnanosť na Slovensku.

Najvyššia nezamestnanosť v TSK bola vo februári v okrese Prievidza, kde dosiahla úroveň 3,88 %. Nasledovali okresy Považská Bystrica (2,99 %), Partizánske (2,82 %), Myjava (2,80 %), Bánovce nad Bebravou (2,67 %), Nové Mesto nad Váhom (2,54 %), Púchov (2,42 %), Ilava (1,94 %) a Trenčín (1,86 %).

Na Slovensku klesla vo februári nezamestnanosť medzimesačne o 0,04 % na úroveň 4,40 %. Najvyššia bola v okrese Rimavská Sobota (13,74 %), najnižšia v Trenčianskom okrese.

(tasr)

Mária Jakúbeková
Ďalšie články