Predplatné
Prihlásiť sa
Trenčianský Štandard

Župan Jaroslav Baška opäť získal podporu Roberta Fica

355281092_672727937999938_1641494222219752583_n Jaroslav Baška bude na kandidátke s číslom 8. Foto: FB/Jaroslav Baška

TRENČÍN – Predseda najsilnejšej opozičnej strany SMER – SSD Robert Fico zverejnil kandidátku do nadchádzajúcich parlamentných volieb. Informoval o tom na sociálnej sieti. Nechýba na nej ani predseda TSK Jaroslav Baška.

Voľby do Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) sa uskutočnia 30. septembra 2023. Predseda strany SMER – SSD zverejnil kandidátku, ktorú podľa vlastných slov zostavoval ľudsky a nie mocensky.

https://trencin.standard.sk/375269/pre-bombovu-hrozbu-evakuovali-vsetky-sudy-opat-telefonovala-zena

Na prvom mieste kandidátky sa nachádza predseda strany Fico. Na druhom mieste je predseda parlamentu a podpredseda Smeru Juraj Blanár. S číslom 3 pôjde do volieb Ľuboš Blaha.

Kandidátka strany SMER – SSD. Zdroj: FB/Róbert Fico

Na ôsmom mieste sa nachádza predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja a bývalý minister obrany SR Jaroslav Baška. Súčasný župan dostal opäť podporu strany, ktorá ho berie ako dlhoročného lídra na úrovni vyššieho územného celku. V minulom roku ho zvolili do svojho už tretieho volebného obdobia. Pri súčasných preferenciách strany je reálna šanca, že by mohol v Národnej rade Slovenskej republiky pôsobiť aj v nasledujúcom volebnom období.

„Bral som na zreteľ lojalitu ľudí v poslaneckom klube, ktorí nezradili. Navrhujem aj nových ľudí, ktorí sa osvedčili. S výnimkou dvoch alebo troch kandidátov ide o čisto stranícku kandidátku, ktorá garantuje stabilitu novozvoleného poslaneckého klubu a jeho jasnú orientáciu na slovenské ľavicové priority,“ uviedol Róbert Fico na sociálnej sieti.


Rasťo Harakal