Predplatné
Prihlásiť sa
Trenčianský Štandard

Napätie v Rusku: Začala sa občianska vojna, tvrdí Vagnerova skupina

195699 Militantná Vagnerova skupina. Zdroj: Echo24

Jevgenij Prigožin, šéf súkromnej žoldnierskej Vagnerovej skupiny, tvrdí, že jeho vojaci prekročili hranice Ukrajiny smerom do Ruska a zničia každého, kto im stojí v ceste. Sú vraj pripravení ísť „až do konca“.

Vagnerovci vo svojom telegramovom kanáli v sobotu oznámili, že ich kolóna v oblasti Voroněž čelí prvým útokom zo strany ruskej armády. „Občianska vojna oficiálne začala,“ znelo v príspevku. Nezávislý ruský server Meduza tvrdí, s odvolaním na zdroje z ruského generálneho štábu, že bezpečnostné sily majú zlikvidovať vodcu vagnerovcov Jevgenija Prigožina a následne by prezident Vladimir Putin vyhlásil pre vagnerovcov amnestiu.

Vagnerova skupina bola podľa vlastných slov napadnutá vrtuľníkom, ktorý bol následne zostrelený. „Pokusy o odpor budú tvrdo potlačené. Za tuvinského degeneráta (Šojgu, pozn. red.) nestojí za to sa vzdať života.“ Na svojom kanáli zdieľali aj video horiacich trosiek vrtuľníka.

Zverejnili tiež status, v ktorom uvádzajú, že v oblasti Voronež bola napadnutá jedna z kolón. Zároveň vyhlásili, že Rusko bude mať nového prezidenta.

Vladimír Putin povstanie označil za zradu a bodnutie do chrbta.

Zdroj: Echo24