Predplatné
Prihlásiť sa
Trenčianský Štandard

Vagnerovci plánujú obsadiť ruské sklady s jadrovými zbraňami, tvrdia ukrajinskí partizáni

image Vagnerovci plánujú obsadiť ruské sklady s jadrovými zbraňami. Zdroj: Echo24

Vagnerova skupina, ktorá v piatok začala ozbrojené povstanie proti ruskej vláde, sa pripravuje na obsadenie skladov s jadrovými zbraňami. Tvrdí to ukrajinská partizánska organizácia Ateš.

Podľa jej agenta sa vagnerovci približujú k skladom vo Voronežskej oblasti a chcú ich obsadiť. Informáciu však nie je možné nezávisle overiť.

Vagnerovci údajne dosiahli predmestie Borisoglebsk vo Voronežskej oblasti. V meste sa nachádza sklad jadrových zbraní. Podľa organizácie v oblasti nie sú ruské jednotky, ktoré by obsadeniu skladu zabránili. „Na zastavenie postupujúcich vagnerovcov by bola potrebná najmenej jedna brigáda s tankami, delami a motorizovanou pechotou,“ tvrdí Ateš.

link url=https://trencin.standard.sk/377600/utiekol-putin-z-kremla-z-moskvy-odlietaju-vladne-specialy]

Vedľa Borisoglebska sa nachádzajú štyri alebo päť skladov s jadrovými zbraňami Voronež-45 spolu s leteckou základňou. Sklad je tiež známy ako objekt 375 ministerstva obrany.

Situácia v častiach Ruska bola dnes veľmi neprehľadná po tom, ako šéf žoldnierskej Vagnerovej skupiny Jevgenij Prigožin v piatok obvinil ruské vojenské velenie z útoku na svojich mužov a vyzval k jeho odstráneniu. Vagnerovci podľa médií obsadili vojenské veliteľstvo v Rostove na Donu na juhozápade Ruska, Voronež a smerujú na sever k Moskve.

Zdroj: Echo24