FSB zhabala Prigožinovi štyri miliardy rubľov

photo1676372806 Jevgenij Prigožin. Zdroj: Telegram

Príslušníci ruskej tajnej služby FSB dnes v Petrohrade našli a zaistili celkom asi štyri miliardy rubľov, ktoré podľa miestneho spravodajského serveru Fontanka patria zakladateľovi súkromnej žoldnierskej Vagnerovej skupiny Jevgenijovi Prigožinovi.

Toho ruské úrady kvôli vzbure a pochodu jeho síl smerom na Moskvu od piatkového večera stíhajú pre organizáciu ozbrojeného povstania. Ruský prezident Vladimír Putin dnes svojho niekdajšieho spojenca označil za zradcu a jeho krok za „dýku vrazenú do chrbta Ruska“, ktoré už dlhšie ako rok útočí na susednú Ukrajinu.

Prigožin podľa serveru Fontanka na sociálnych sieťach skutočnosť, že išlo o jeho peniaze, potvrdil, a dodal, že na veci nevidí nič strašné. Boli podľa neho určené na platy príslušníkov Vagnerovej skupiny, na kompenzácie príbuzným zabitých bojovníkov a na niektoré ďalšie účely.

Financie našli dnes popoludní príslušníci FSB v dodávke a dvoch minibusoch zaparkovaných na dvore za hotelom Trezzini v Petrohrade, podľa Fontanky v ňom mal Prigožin kanceláriu. Uložené boli v papierových škatuliach.

Vyšetrovatelia dnes tiež na petrohradskom letisku Pulkovo zapečatili vrtuľník a súkromné ​​lietadlo, ktoré mal Prigožin dlhodobo prenajaté a používal ich. Už ráno ruskí vyšetrovatelia obsadili centrálu Vagnerovej skupiny v Petrohrade, kam dorazili v sprievode príslušníkov špeciálnej jednotky OMON.


Ďalšie články